Szef WHO ostrzega, Polska robi rzecz, której robić nie powinna. "Najgorsze dopiero przed nami"

Szef WHO ostrzega, Polska robi rzecz, której robić nie powinna. "Najgorsze dopiero przed nami" Źródło: Flickr.com ITU Pictures

Dyrektor Generalny WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus, udzielił ostatnio kolejnej wypowiedzi na temat światowej sytuacji w obliczu pandemii i dalszego rozprzestrzeniania się wirusa. Skomentował sprawę ostatnich decyzji wielu państw (m.in. w Polsce) w sprawie dalszej walki z epidemią. Stwierdził, że najgorszy moment pandemii SARS-CoV-2 dopiero przed nami, a sytuacja jest naprawdę poważna.

WHO stoi w obliczu poważnego problemu, gdyż to właśnie jej rekomendacje mogą okazać się skuteczną bronią w walce z epidemią. Dlatego też na Tedrosie Ghebreyesusie spoczywa ogromna odpowiedzialność. Ostatnio udzielił niezwykle ważnego wywiadu.

Prezes WHO wydał komunikat odnoszący się do rozluźnień ograniczeń

Epidemia koronawirusa spowodowała, że gospodarka światowa stoi na krawędzi załamania, niektórzy porównują go już z Wielką Depresją (światowym kryzysem) z lat 30. XX wieku. Niestety, zamknięcie wielu lokali, zawieszenie usług oraz przymus przebywania w domu, wywołał ogromne straty przedsiębiorstw i korporacji. W związku z tym wiele państw, w tym Polska, zdecydowały się zaryzykować i powoli budzić gospodarkę. Skrytykował to prezes WHO, twierdząc, że sytuacja może się przez to pogorszyć. Ponadto zapowiedział, że najgorszy moment pandemii dopiero przed nami.

- Ma bardzo niebezpieczną kombinację [SARS-CoV2 - dop. red.] i przebiega tak jak grypa z 1918 roku [hiszpanka - dop.red], która zabiła nawet 100 milionów ludzi. Ale teraz mamy technologię, możemy zapobiec tej katastrofie, możemy zapobiec tego rodzaju kryzysowi. Zaufacie nam. Najgorsze jeszcze przed nami - skrytykował prezes WHO znoszenie ograniczeń przez europejskie państwa (w tym m.in. Polskę). 

Prezes WHO nie precyzuje czemu będzie gorzej. Wcześniej bagatelizował zagrożenie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pandemia grypy hiszpańskiej przetoczyła się przez Europę, Azję, Afrykę i Amerykę Północną w latach 1918-1920. W trakcie tej zarazy umierali głównie ludzie młodzi i w średnim wieku, co jest zupełną odwrotnością SARS-CoV-2, gdzie zagrożone są głównie osoby starsze.

Dzisiaj grzeje: 1. Premier Morawiecki w sesji na żywo odpowiedział na pytanie dręczące miliony Polaków. W końcu poznaliśmy prawdę
2. Ważna wiadomość dla kierowców. Nowe przepisy dot. ważności prawa jazdy

Prezes WHO nie powiedział jednak dlaczego czeka nas najgorszy moment pandemii. Jak wspominał we wcześniejszych komunikatach, izolacja w domach nie tylko pozwoli opanować tempo rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2, ale także ułatwi uniknięcie przepełnienia służby zdrowia. Co ciekawe, zanim choroba wydostała się poza granice Chin, była całkowicie bagatelizowana przez WHO.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fala nienawiści wobec lekarzy i pielęgniarek. Czy tak powinna wyglądać wdzięczność za walkę z koronawirusem?
  2. Anna Lewandowska chce przerwać piekło tysięcy Polek. "Serce mi pęka, reagujmy"
  3. Dramat w rodzinie Łukasza Szumowskiego. Najbliższa mu osoba jest bardzo chora
  4. Rząd wprowadził nowe zasady ws. pogrzebów w Polsce. Zupełnie nowy limit
  5. Nowe epicentrum zakażeń. WHO podało najnowsze dane
  6. Przenigdy nie dodawaj soli, nim woda zacznie się gotować. Konsekwencje są tragiczne

Źródło: O2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News