WHO wydało apel
youtube.com World Health Organization (WHO)
Monika Majko - 14 Listopada 2020

WHO wystosowało ważny apel. Dotyczy również Polski

WHO przekazało ważny apel, Światowa organizacja Zdrowia nie ma dobrych informacji. Koronawirus wciąż jest groźny, słowa szefa WHO zaniepokoiły wiele osób.

WHO zaapelowało do światowych przywódców na Forum Pokojowym w Paryżu, słowa szefa Światowej Organizacji Zdrowia zaniepokoiły wiele osób. Tedros Adhanom Ghebreyesus nie miał dobrych wiadomości, koronawirus wciąż jest groźny.

WHO przekazało niepokojące informacje

Pandemia koronawirusa spowodowała na całym świecie śmierć już ponad 1,3 mln ludzi, a do tej pory potwierdzono ponad 53,5 mln przypadków COVID-19. Skutki pandemii są również wyraźnie odczuwane w różnych sektorach światowej gospodarki.

Mieszkańcy rodzinnej wsi kard. Dziwisza wypowiedzieli się o duchownym. Zdradzili pilnie strzeżoną tajemnicęMieszkańcy rodzinnej wsi kard. Dziwisza wypowiedzieli się o duchownym. Zdradzili pilnie strzeżoną tajemnicęCzytaj dalej

Niedawno na Forum Pokojowym w Paryżu przemawiał szef Światowej Organizacji Zdrowia, Tedros Adhanom Ghebreyesus. Dyrektor WHO zwrócił się w swoim apelu zarówno do państwowych władz, jak i wszystkich obywateli.

- Możemy być zmęczeni koronawirusem, ale on nie jest nami zmęczony - powiedział na Forum Pokojowym w Paryżu szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Szef WHO zaapelował do krajów o solidarność

Tedros Adhanom Ghebreyesus apelował, by z powodu szczepionki, której wszyscy oczekują w najbliższej przyszłości, nie porzucać motywacji do walki i wciąż dbać o jak najwyższą kontrolę nad śmiertelnym wirusem, który sparaliżował niemal cały świat.

- Kraje europejskie walczą, ale wirus nie zmienił się znacząco, ani środki, które go powstrzymały - tłumaczył szef WHO

- Poluje na słabszych zdrowiu, ale poluje również na inne słabości: nierówność, podziały, zaprzeczanie, życzeniowe myślenie i umyślną ignorancję. Nie możemy z tym negocjować, ani zamknąć oczu i mieć nadziei, że zniknie. Nie zwraca uwagi na retorykę polityczną ani teorie spiskowe. Naszą jedyną nadzieją jest nauka, rozwiązania i solidarność - dodał.

Dzisiaj grzeje:

1. Wiceminister zdrowia zdradził, co stanie się już 18 listopada. Niebywałe doniesienia dla wielu Polaków

2. „Rodzice mają 6 córek , a każda z nich ma brata”. Potrafisz rozwiązać zagadkę? Przerosła 96% z nas

3. Premier Morawiecki nie mógł dłużej milczeć. Ważny apel do wszystkich Polaków

Przewodniczący WHO zwrócił przede wszystkim uwagę na konieczność współpracy i solidarności pomiędzy państwami. Tedros Adhanom Ghebreyesus przekonywał, że władze wszystkich krajów powinny mieć jeden cel i dążyć do powstrzymania groźnej pandemii.

W krajach na całym świecie wprowadzono bardziej lub mniej restrykcyjne obostrzenia. Polski rząd ostrzega obywateli przed ostatecznym rozwiązaniem, jakim ma być narodowa kwarantanna. Na razie jednak premier Mateusz Morawicki wstrzymał się z ostatecznym podjęciem decyzji o pełnym lockdownie w kraju.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Edyta Górniak trafi do więzienia? Szerzy kontrowersyjne teorie o epidemii, przez co podpadła kilku osobom
  2. Szpital odmówił przyjęcia 12-letniej dziewczynki. Powód decyzji woła o pomstę do nieba
  3. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Dodajesz imbir do herbaty? Cudownie, wzmacniasz pracę ważnego narządu
  7. Kolejny apel do ministra rolnictwa. Tym razem pojawiła się prośba o 6-letnie odroczenie zakazu
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: o2

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News