WHO Kiedy koniec pandemii
YouTube United Nations
Klaudia Bochenek - 14 Maja 2020

Kiedy koniec pandemii? WHO podało naprawdę niepokojącą prognozę

WHO podczas jednej z ostatnich wideokonferencji podało bardzo niepokojącą prognozę dotyczącą końca pandemii. Ekspert ogólnoświatowej organizacji przekazała przewidywany termin wygaszenia koronawirusa. Nie ma nic wspólnego z szacunkami naukowców i epidemiologów.

Główny naukowiec WHO przekazała swoją, przykrą dla wielu, wizję o końcu pandemii. Można się szczerze rozczarować, nie tak miało to wyglądać.

Ekspert WHO wypowiedziała się o końcu pandemii, ponure informacje

Główny naukowiec WHO, Soumya Swaminathan, gościła na wideokonferencji Financial Times Global Boardroom. Została poproszona m.in. o wypowiedzenie się w kwestii zakończenia pandemii. Niestety, uczona nie ma zbyt dobrych wiadomości dla wszystkich, którzy byli pewni, że wystarczy jeszcze rok, może dwa przestrzegania obostrzeń by wirus pozostał w uśpieniu i występował już jedynie w sporadycznych przypadkach.

Kacperek apel do wszystkichBliscy Kacperka skierowali bardzo ważny apel do wszystkich. Proszą tylko o jedną rzeczCzytaj dalej

- Powiedziałbym, że w ciągu czterech do pięciu lat moglibyśmy to kontrolować - stwierdziła Soumya Swaminathan. Tak jak inni naukowcy twierdzi, że należy czekać na szczepionkę. Jej opracowanie, przetestowanie i następnie wyprodukowanie na całym świecie może potrwać nawet do 5 lat.

Wszyscy sądzili, że szczepionka dla ogółu będzie dostępna wcześniej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Roksana Węgiel - sekretRoksana Węgiel zdradziła swój sekret. Rewelacja na aktualne dniCzytaj dalej

Dyrektor chińskiego Centrum Kontroli Chorób, Gao Fu, mylił się w swoich szacunkach. Był pewien, że szczepionka będzie dostępna już dla wszystkich na początku 2021 roku. Najnowsze szacunki WHO rozwiewają jego pozytywną wizję. Doktor Mike Ryan, szef programu ratownictwa medycznego, podziela zdanie Soumya Swaminathan. Według niego nikt nie jest w stanie podać konkretnego terminu wprowadzenia szczepionki do obrotu. Postanowił też zaapelować odnośnie zbyt wczesnego łagodzenia obostrzeń, które mimo radości społeczeństwa mogą przynieść odwrotny skutek do zamierzonego.

Dzisiaj grzeje:

1. Nowy zakaz wchodzi od 20 maja. Dotknie ponad 8 mln Polaków, połowa z nich będzie niemile zaskoczona
2. Babcia zawsze wkładała do lodówki wacik. Można się śmiać, ale każdy powinien tak robić

Soumya Swaminathan niejednokrotnie brała udział w konferencjach WHO przy boku szefa Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa. Od początku jest zaangażowana w badania nad koronawirusem. Chociaż rzadko się myli, teraz nie może podać konkretnych terminów, których oczekują ludzie na całym świecie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sieć 5G jest już w Polsce. W jakich miastach działa, co na jej temat mówi WHO, czy jest bezpieczna?
  2. Zbigniew Boniek wywołał burzę w mediach społecznościowych. Kibice wściekli po słowach prezesa PZPN
  3. Duży polski bank ostrzega wszystkich klientów. Wystarczy chwila, można stracić wszystkie pieniądze
  4. Dotyka głównie dzieci i ma dziwne objawy. Wraz z epidemią pojawiła się dziwna choroba w USA
  5. Zatrważające doniesienia o Weronice Książkiewicz, aktorka miała wypadek samochodowy. Zdumiewające zachowanie policjantów
  6. Najtańszy, najszybszy i najpyszniejszy. Cudowny sernik bez sera, rewelacyjna receptura trafiła do sieci

Michał Wiśniewski wziął udział w popularnej akcjiMichał Wiśniewski zwrócił się do wszystkich Polaków, mamy nagranie jego Hot16. Padły wyjątkowo gorzkie słowaCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News