WHO przeanalizowało obecną sytuację. Nadchodzi druga faza epidemii

WHO przeanalizowało obecną sytuację. Nadchodzi druga faza epidemii Źródło: Pixabay Engin_Akyurt

WHO na bieżąco otrzymuje dane z całego świata dotyczące zakażeń na koronawirusa oraz zgonów przez niego spowodowanych. Na ich podstawie najlepsi eksperci zajmujący się epidemią starają się przewidzieć kolejne stadia rozwoju niebezpieczeństwa. W najnowszym komunikacie poinformowano jak kształtuje się obecna prognoza dotycząca całego globu, który wciąż walczy z niewidocznym wrogiem.

WHO nie przestaje wydawać zaleceń dla wszystkich, ostatnio naraziło się niejednemu, gdy zarekomendowało, aby podczas kwarantanny domowej grać w gry, które wcześniej uznała za uzależnienie i postawiła je na równi z alkoholem czy narkotykami. Tym razem eksperci wypowiedzieli się wykorzystując suche dane. 

WHO monitoruje wszystkie kraje

Dane WHO należą do prawdopodobnie najbardziej obszernych wśród wszystkich instytucji, które zajmują się tym problemem. W mediach pojawia się coraz częściej wiadomość, że z każdym kolejnym dniem sukcesywnie maleje liczba notowanych zachorowań. Obecnie najgorzej sytuacja wygląda w USA, gdzie potwierdzono ponad 340 tys. zakażeń, oraz w Hiszpanii i Włoszech. Tam liczby te wynoszą ok. 130 tys. pacjentów. WHO informuje, że od początku wybuchu epidemii potwierdzono zarażenia u ponad 1,3 mln ludzi, a 940 tys. wciąż pozostaje zakażeniami aktywnymi. Przeanalizowano aktualną sytuację na świecie i przedstawiono kolejną prognozę. Nadchodzi druga faza epidemii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dane nie kłamią

Z informacji, które zbierane są przez WHO wyłania się wizja, że w Europie Zachodniej sytuacja epidemiologiczna z wolna się poprawia. Maleje liczba zarówno zgonów jak i notowanych zakażeń w regionach najbardziej dotkniętych przez wirusa SARS-CoV-2. W samych Włoszech zanotowano najmniejszy przyrost zachorowań i śmierci pacjentów na COVID-19 od 19 marca. 

- Jeśli to się potwierdzi, możemy zacząć myśleć o drugiej fazie i zmniejszaniu się zasięgu epidemii - powiedział Szef Instituto Superiore di Sanita prof. Silvio Brusaferro, którego słowa zacytował Reuters.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne informacje z samego rana. Ministerstwo Zdrowia właśnie przekazało najgorszą wiadomość

2. Kiedy wrócimy do pracy? Biolog podał dwie możliwe daty

Nie można jeszcze ogłosić sukcesu

Wszyscy eksperci, zarówno Ci pracujący w WHO jak i w krajowych instytucjach zdrowia podkreślają jednak, że chociaż sytuacja się polepsza, to ważne jest, aby nie postąpić głupio. Jeśli teraz zrezygnujemy z przestrzegania obostrzeń, może okazać się, że cały wysiłek pójdzie na marne.

- Nie łamcie zakazów, pozostańcie w domu - w takich słowach zwrócił się do swoich rodaków Angelo Borelli, szef włoskiej obrony cywilnej. Tylko wspólne działanie i szanowanie nowego prawa daje nam szansę na pokonanie światowej epidemii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielka nadzieja na początek końca epidemii w Hiszpanii. Liczbą zarażonych wyprzedzili Włochy, ale w końcu pojawiły się dobre informacje
  2. Nie żyje 25-letni piłkarz. Zawodnik zdołał uratować siedem osób
  3. Naukowcy wyliczyli, kiedy Polacy mogą wrócić do pracy. Termin dla wielu będzie powodem do płaczu
  4. Premier Morawiecki przekazał w Sejmie ponure wiadomości. Zaapelował do wszystkich Polaków
  5. Babcia poradziła wnuczce, żeby spaliła liść laurowy w domu. Efekt okazał się niesamowity, zaraz zapaliła drugi
  6. 40-latka złamała obostrzenia podczas robienia zakupów. Policja ją obezwładniła

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News