WHO wydało oficjalne zalecenia dla osób na kwarantannie. Wiele osób się wścieknie

WHO wydało oficjalne zalecenia dla osób na kwarantannie. Wiele osób się wścieknie Źródło: Unsplash Teddy Guerrier

WHO na bieżąco monitoruje sytuację na całym świecie i stara się dynamicznie reagować na wszystkie wydarzenia. Tym razem jednak organizacja znalazła się w ogniu krytyki po zaleceniu dla osób przebywających w domowej kwarantannie. Wielu zarzuca jej wyjątkową hipokryzję w swoim działaniu.

WHO naraziło się swoim ostatnim komunikatem. Kwarantanna jest już zjawiskiem ogólnoświatowym i jednocześnie jej przestrzeganie także stało się problemem numer jeden. Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła zwrócić się do wszystkich, którzy maja problem. z jej przestrzeganiem i zaproponowała możliwe rozwiązanie.

WHO wydało kontrowersyjne zalecenie

WHO ma świadomość, że kwarantanna daje dużą szansę na spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa oraz pomaga odciążyć szpitale poprzez zapobieganie wzrostowi ilości zarażonych pacjentów. Eksperci wiedzą jednak, że wiele osób przebywających na kwarantannie domowej łamie ją, ponieważ nie jest w stanie spędzić tak dużej ilości czasu jedynie w czterech ścianach. Organizacja w związku z tym zdecydowała się na rekomendację aktywności, która powstrzyma osoby, głównie z młodszego przedziału wiekowego, przed wychodzeniem z domów i zapewni im jednocześnie możliwość kontaktu ze znajomymi. Według WHO idealnym pomysłem jest granie w gry komputerowe. Pozostanie w domu i oddawanie się tej rozrywce jest oficjalnym zaleceniem WHO. Powstała nawet specjalna akcja, #PlayApartTogether, jest ona wynikiem współpracy wydawców World of Warcraft, League of Legends oraz Call of Duty.

DALSZA CZĘŚĆ TESKTU POD GALERIĄ:

Wytknięto im hipokryzję

Chociaż zalecenie wydaje się uzasadnione i może być faktycznie dobrym pomysłem, to wielu wytknęło WHO ogromną hipokryzję. Jeszcze niedawno, bo dwa lata temu, pomimo sprzeciwu środowiska związanego z grami wideo, zostały one wpisane na oficjalną listę uzależnień. Zostały potraktowane na równi z narkotykami czy alkoholem, pomimo, że sygnalizowano brak rzetelnych badań potwierdzających tak poważne oskarżenia. Obecnie to, co WHO uznaje za szkodliwe, jest przez nią zalecane, co wydaje się dość zaskakującą decyzją, aczkolwiek w obliczu wyzwania oraz problemów, przed którą stanęła organizacja, wydaje się, że podjęcie tak kontrowersyjnej decyzji nie jest obecnie największym jej zmartwieniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Już nie ma złudzeń. Łukasz Szumowski i szef KPRM zabrali głos w sprawie Wielkanocy

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Środowisko związane z grami także walczy z epidemią

WHO naraziło się jakiś czas temu wielu firmom z branży gier wideo. Nie wiadomo, jak tym razem potoczą się ich relacje, jednak wielu ze znanych twórców zdecydowało się już na wsparcie walki z epidemią koronawirusa. CD Projekt przekazał 4 mln złotych na walkę z COVID-19, Google natomiast przekazało na ten cel kosmiczną sumę 800 mln dolarów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wirusolog z Niemiec twierdzi, że koronawirus roznosi się w zupełnie inny sposób niż wszyscy myślą. Badania oparł na zakażonych mieszkańcach
  2. Trener reprezentacji Polski pokonał koronawirusa. Świetne informacje dla kibiców w całym kraju
  3. Ustalono przepisy ws. pogrzebów osób zmarłych na COVID-19. Dla rodzin mogą być wstrząsające
  4. Mężczyzna rozpaczał nad zniknięciem ciężarnej żony i dzieci. Niedługo potem policja w jego domu natrafiła na niewiarygodny szczegół
  5. Minister Szumowski wyznał gorzką prawdę o testach na koronawirusa. Jest inaczej, niż wszyscy myśleli
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: Interia Gry

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News