Szef WHO napisał poważny list do Andrzeja Dudy. Ocenił jego postępowania

Szef WHO napisał poważny list do Andrzeja Dudy. Ocenił jego postępowania Źródło: East News SPLASH NEWS

Andrzej Duda właśnie otrzymał list od szefa WHO. Tedros Adhanom Ghebreyesus skierował do naszego prezydenta bardzo ważny komunikat. Mężczyzna nie ma wątpliwości, co do rangi zagrożenia. Ocenił także dotychczasowe postępowanie Dudy w przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się epidemii wirusa SARS-CoV-2.

Szef WHO skierował specjalny list do prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Tedros Adhanom Ghebreyesus dokonał oceny działań głowy państwa polskiego podczas epidemii oraz stwierdził, co sądzi o koronawirusie, z którym obecnie walczy cały świat.

Etiopski biolog i szef WHO nadzoruje pracę władz poszczególnych państw, które zmagają się z epidemią wirusa SARS-CoV-2. Po pierwszych tygodniach kryzysu epidemiologicznego w Polsce, polityk postanowił wysłać list do Andrzeja Dudy. Według niego, osobiste zaangażowanie prezydenta RP w obecnej sytuacji jest niezwykle istotne, aby zmobilizować społeczeństwo.

Andrzej Duda otrzymał list od szefa WHO

W dokumencie szef WHO ocenił pracę, jaką w ostatnich tygodniach wykonał prezydent RP. Tedros Adhanom Ghebreyesus podkreślił, że angażując się osobiście i niosąc przekaz za pomocą mediów, Andrzej Duda przyczyni się do zwiększenia świadomości społecznej, która jest niezwykle istotna w usprawnieniu walki z epidemią koronawirusa.

- Mam zaszczyt napisać do pana, aby podziękować za wszystkie pana wysiłki na rzecz ograniczenia skali i wpływu pandemii koronawirusa i poprosić o wsparcie w zakresie mobilizowania pilnie potrzebnego, szeroko zakrojonego "ruchu" społecznego w celu powstrzymania tej choroby tak szybko, jak to możliwe - napisał szef WHO.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Szef WHO odniósł się również do samego wydarzenia wywołanego epidemią koronawirusa. Etiopski polityk przyznał, że jest to wyjątkowa sytuacja i jego zdaniem świat jeszcze nigdy wcześniej nie walczył z takim wirusem. Dlatego to szczególnie ważne, by zmobilizować do działania nie tylko wszelkie służby bezpieczeństwa, ale i całe społeczeństwo.

- Świat nie widział nigdy choroby zakaźnej układu oddechowego takiej jak COVID-19. Można ją jednak zatrzymać przez skuteczne strategie reagowania - zaznaczył.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie wprowadzono najnowszy zakaz. Zaboli wielu Polaków

2. Smutne informacje o córce Kasi Kowalskiej. Jest w śpiączce, wokalistka nie może skontaktować się ze szpitalem

Mimo trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska i inne kraje świata, szef WHO ma nadzieję na to, że w najbliższej przyszłości uda się opanować kryzys. Będzie to jednak wymagało mnóstwa pracy i przestrzegania wszelkich, niezbędnych środków bezpieczeństwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące
  3. Szef WHO napisał poważny list do Andrzeja Dudy. Ocenił jego postępowania
  4. Tadeusz Rydzyk powiedział, jak należy się zachować w czasie mszy domowej. "Nie pić kawy, nie rozmawiać"
  5. Polacy pokochali ją za "Wojnę domową". Na jaw wyszły smutne okoliczności jej śmierci, nie mieści się w głowie
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News