WHO o pochodzeniu koronawirusa
youtube.com Marco Derksen
Weronika Wasiak - 2 Maja 2020

Znamy prawdę o pochodzeniu koronawirusa. Ekspert WHO nie ma żadnych wątpliwości

WHO intensywnie pracuje nad szczegółowym poznaniem koronawirusa na każdej możliwej płaszczyźnie. Tylko pełny obraz sytuacji i dokładne informacje mogą pozwolić zapanować nad paniką społeczeństwa, a przede wszystkim epidemią, która opanowała świat. Jednym z istotniejszych punktów było ustalenie źródła COVID-19, co zdaniem eksperta WHO, w końcu się udało. Wieści mogą niektórych zaskoczyć.

Ekspert WHO postanowił odnieść się do słów prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, który w ostatnim czasie podzielił się swoim przemyśleniem na temat tego, skąd pochodzi koronawirus. W jego opinii, źródłem jest laboratorium mieszczące się w Wuhan, czyli mieście, które u schyłku epidemii stało się jej epicentrum, a władze zostały zmuszone całkowicie odciąć miasteczko od życia. Czy Trump mówił prawdę? Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie zajęła swoje stanowisko w tej sprawie.

Pieniądze - telefon z AndroidemMasz telefon z Androidem? Jeden błąd może sprawić, że z twojego konta znikną wszystkie pieniądzeCzytaj dalej

Skąd pochodzi koronawirus? Ekspert WHO nie ma wątpliwości

Jak przypomina portal o2.pl, Donald Trump jawnie obarcza winą za epidemię Chiny. Jego zdaniem, "wirus wymknął się Chińczykom spod kontroli", a źródłem całej pandemii jest laboratorium mieszczące się w Wuhan. Kilka dni temu przyznał że, widział dowody potwierdzające jego teorię. Ponadto, prezydent USA dość otwarcie mówił o tym, że wszystko mogło być celowym działaniem chińskich władz, które umyślnie doprowadziły do rozprzestrzenienia się COVID-19 na całym świecie. Słowa Trumpa wzbudziły spore poruszenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kacperek - rekonstrukcja zdarzeńJak wyglądały ostatnie chwile Kacperka przed zaginięciem? Rekonstrukcja zdarzeń przyprawia o ciarkiCzytaj dalej

Gdyby tego było mało, prezydent Stanów Zjednoczonych bez ogródek zwrócił się do Światowej Organizacji Zdrowia, która "powinna się wstydzić", bowiem jego zdaniem zachowuje się jak agencja public relations dla Chin. Jak przypomina o2, nieco wcześniej Trump zarzucał WHO "sprzyjanie Chinom", a także wstrzymał finansowanie organizacji. Po tak mocnych słowach opinia publiczna niecierpliwie czekała na oficjalne stanowisko WHO.

Dzisiaj grzeje:

1. Nikt się nie spodziewał, ciało leżało na pobliskim polu. Natychmiast wezwano helikopter i wszystkie służby ratunkowe

2. Policja przekazała dramatyczną wiadomość na temat Kacperka. Wiadomo, co mogło się stać

Zapytany o tę kwestię dr Mike Ryan, ekspert Światowej Organizacji Zdrowia, dość skąpo odniósł się do sprawy, komentując jedynie samo pochodzenie koronawirusa. Przyznał, że specjaliści nie mają żadnych wątpliwości, iż COVID-19 ma pochodzenie naturalne, a Chiny nie ingerowały w jego rozprzestrzenienie.

- Wielokrotnie słuchaliśmy licznych naukowców, którzy przyglądali się sekwencjom wirusa. Jesteśmy pewni, że ten wirus ma naturalne pochodzenie - mówił cytowany przez o2 dr Mike Ryan ze Światowej Organizacji Zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Madonna zarażona koronawirusem? Legendarna piosenkarka wywołała burzę swoim wpisem
  2. Media zajrzały do portfela Roberta Lewandowskiego. Znalazły tam prawdziwą fortunę. Niebotyczny majątek
  3. "Nowy początek" żony Pawła Królikowskiego. Wyznała, jak wygląda jej życie bez męża, wzruszające
  4. IMGW ostrzega, Polaków czeka mróz i śnieg. Nie do pomyślenia, co ma się dziać w maju
  5. Wszyscy oglądali seriale z uwielbianym aktorem. Niestety, lekarze nie zdołali go uratować, odszedł przedwcześnie
  6. Wlał mleko do Coca-Coli. Po 6 godzinach przecierał oczy ze zdumienia

Izabela Trojanowska zdrowieBliscy drżą z niepokoju o Izabelę Trojanowską. Chodzi o jej zdrowie, obawiają się nawrotu ciężkiej chorobyCzytaj dalej

Źródło: o2

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News