Dyrektor FBI podczas konferencji na temat bezpieczeństwa w Waszyngtonie wezwał użytkowników komputerowych na całym świecie do nietypowego zachowania, które zakwestionowało poczucie bezpieczeństwa użytkowników internetu.

W Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych  w Waszyngtonie dyrektor FBI James Comey wezwał użytkowników komputerów do zasłaniania zainstalowanych kamerek. Według niego takie zachowanie powinno stać się rutyną jak włączanie alarmu, czy zamykanie drzwi do domu.

Specjaliści twierdzą, że hakerzy potrafią uruchomić kamerę w dowolnym komputerze bez informowania systemu. W ten sposób, z komputerów podłączonych do sieci mogą być kradzione na przykład hasła wpisywane przez użytkowników pod okiem osoby trzeciej.

Jakiś czas wcześniej informowaliśmy o Marku Zuckerbergu, którego zdjęcie z zaklejoną kamerką od laptopa niczym burza obiegło świat. Teraz szef FBI bezpośrednio zaapelował „Zasłaniajcie kamery w swoich komputerach”. Zdaniem mediów jest to o tyle zastanawiające, że FBI od dawna posiada technologię zdolną do szpiegowania użytkowników, o czym informował asystent dyrektora do spraw technicznych. Natomiast wcześniej zdarzały się przypadki szpiegowania zwykłych obywateli przez rząd USA.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

wk źródło: niezalezna.pl

...

Zobacz również