Po ogłoszeniu przez kierownictwo Platformy Obywatelskiej miejsc na listach wyborczych poszczególnych polityków formacji, część działaczy partyjnych skrytykowała zapadłe decyzje. Szczególnie gorąco jest w okręgu mazowieckim, gdzie trzeci na liście Paweł Zalewski w bezpośredni sposób zaatakował Michała Kamińskiego „dwójkę” na tej samej liście.

Nie mogę pojąć,jak na obywatelskiej liście znalazł się spin doktor spychający nas w stronę pustego PR i odciągający od realnych problemow. (…) Wzywałem,by skompromitowani nie byli na listach.Skąd zatem p.Kamiński,który do września jest pod lupą CBA. Czy wtedy będziemy zmieniać listy? (…) Czy możemy wiarygodnie walczyć z ubóstwem ze spin doktorem noszącym na ręce 37tys.zł?Jego wykręty w tej sprawie bada CBA.Oceńmy je też sami – atakował w mediach społecznościowych za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze Paweł Zalewski partyjnego konkurenta na liście wyborczej

Kontrowersje wywołuje również nazwisko „jedynki” w okręgu poznańskim. Chodzi o Szymona Ziółkowskiego, złotego medalistę olimpijskiego w rzucie młotem. Część polityków PO nie przebiera w słowach komentując decyzje kierownictwa partii. Głównym argumentem jaki pada z ust działaczy partyjnych niechętnych Ziółkowskiemu jest ten, że bycie mistrzem młociarstwa to nie jest zasługa wystarczająca by zostać posłem.

Współprzewodniczący Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa Paweł Zalewski na ogłoszone listy wyborcze Platformy Obywatelskiej na Twitterze zareagował tak:

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds

...

Zobacz również