Nastolatka poszła z przyjaciółmi do wesołego miasteczka. Jedna z atrakcji miała awarię, skutki okazały opłakane

Nastolatka poszła z przyjaciółmi do wesołego miasteczka. Jedna z atrakcji miała awarię, skutki okazały opłakane Źródło: pxhere.com CC0 Public Domain

Wesołe miasteczko miało być miejscem na niesamowity wypad. Nastolatka cieszyła się, że wraz z przyjaciółmi nieco odetchnie od problemów dnia codziennego. Nie mogła przewidzieć, że jedna z atrakcji ma awarię. Niestety, konsekwencje były bardzo bolesne.

Wesołe miasteczko oferowało masę atrakcji spragnionym adrenaliny ciekawskim nastolatkom. Jedna z nich o mało nie doprowadziła do śmierci dziewczyny, przeszła piekło.

Nastolatka widziała krew na swoim ciele, myślała już tylko o śmierci

Kaitlyn Lassiter w dniu wypadku miała 13 lat. 21 czerwca 2007 roku miała spędzić świetny dzień w wesołym miasteczku Six Flags Kentucky Kingdom w Louisville w stanie Kentucky. Rodzice 13-latki, Randy i Monique Lasitter, niedawno zaczęli pozwalać 13-latce na nieco więcej, jak np. właśnie na wycieczki z przyjaciółmi do pobliskich atrakcji. Wraz z nowo poznanym kolegą zdecydowała się na skorzystanie z Superman Tower of Power.

Atrakcja unosiła pasażerów na krzesełkach na 54 m w górę. Potem następował kontrolowany "upadek" z prędkością 50 km/h. 13-latka była tak zachwycona, że postanowiła skorzystać z atrakcji po raz drugi.
Kaitlyn pamięta, że początkowo jazda w górę wydawała się normalna, ale potem krzesło, na którym siedziała, zaczęło szarpać i wydawać niepokojące dźwięki, poczuła też zapach dymu. Zaczęła krzyczeć i prosić o pomoc, ale nikt nie reagował. Niespodziewanie na 13-latkę spadł kabel, który uszkodził wargę i nos dziewczyny, potem przesuwał się po szyi, ramionach, rękach i nogach. Kaitlyn w pewnym momencie bała się, że umrze.

Wesołe miasteczko musiało wziąć na siebie winę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Zakryłam twarz, więc już nic mnie nie zraniło, ale wtedy spojrzałam w dół na swoje uda, zobaczyłam czerwony kolor i obserwowałam, jak kable zsuwają się z moich nóg. Poczułam pieczenie, a potem nie czułam nóg. Byłam tak przestraszona, to było absolutnie najgorsze uczucie, nie mogłam kontrolować niczego, co się dzieje - mówiła potem Kaitlyn. Ostatecznie kabel zatrzymał się na wysokości jej kostek. Kiedy krzesło zaczęło spadać w dół, kabel dosłownie amputował jej stopy. Nie udało się ich przyszyć - 13-latka stanęła przed wizją protez.

Dzisiaj grzeje: 1. Tadeusz Rydzyk stanie przed sądem? Jest akt oskarżenia

2. Ministerstwo Zdrowia ujawniło plan dla uczniów na następny rok. Wielu rodziców jest oburzonych

Rodzice oczywiście pozwali wesołe miasteczko i kazali wypłacić córce odszkodowanie oraz zapłacić słoną sumę 500 tys. dolarów za operację, a także za dalsze rehabilitacje. Sąd orzekł, że rzeczywiście zaniedbań udałoby się uniknąć, gdyby tylko pracownicy odpowiednio zareagowali na wrzaski nastolatki i poruszenie innych pasażerów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fasolka szparagowa z bułką tartą jest ukochanym letnim daniem wielu osób. Niektórzy dodają do niej jeszcze 2 nietypowe składniki
  2. Media podają dalej tragiczną informację. Niestety, nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski, wielka strata dla świata sportu
  3. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje Jerzy Kutkowski
  4. Ministerstwo apeluje do wszystkich Polaków. Duża pomoc całkowicie za darmo
  5. IMGW pilnie ostrzega Polaków. Duże niebezpieczeństwo w weekend, możliwe trąby powietrzne
  6. Ministerstwo Zdrowia wydało nagłe oświadczenie. Polacy muszą dostosować się do 6 rzeczy

Źródło: National Newsdesk

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News