Wesele
youtube.com Kancelaria Premiera
Klaudia Bochenek - 27 Maja 2020

Zapadła decyzja ws. organizacji wesel. Nikt nie mógł przewidzieć tego typu decyzji rządu

Osoby organizujące wesele do tej pory nie wiedziały tak naprawdę, na czym stoją. Dziś premier Mateusz Morawiecki powiedział, jaką decyzję podjął wraz z ekspertami i doradcami odnośnie organizacji wesel. Media w swoich szacunkach ogromnie się myliły.

Dobra wiadomość dla planujących wesele. Na dzisiejszej konferencji Mateusz Morawiecki poruszył i tę kwestię. Wszystko jest już jasne, można organizować uroczystość, wiemy, na ile osób.

Mateusz Morawiecki powiadomił o kolejnych znoszonych obostrzeniach

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się dziś na konferencji, w której udział wzięli też minister kultury, Piotr Gliński, a także minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Pojawiła się mowa o znoszeniu obostrzeń, między innymi padł termin, kiedy możemy pozbyć się maseczek (oczywiście tylko w niektórych przypadkach). Mateusz Morawiecki poruszył temat organizacji wesel.

TVP koncertWidzowie TVP mocno oburzeni, nie wierzyli własnym oczom. Afera po wczorajszym incydencie na antenieCzytaj dalej

Premier podjął decyzję i oficjalnie oświadczył, że od 6 czerwca zgromadzenia do 150 osób będą możliwe. To przede wszystkim ogromna zmiana dla par młodych, które planowały wesele i do końca nie wiedziały, ile gości będą mogły zaprosić. Wcześniej media spekulowały, że premier nie będzie aż tak "hojny" w znoszeniu obostrzeń i podejmie decyzję o możliwości zgromadzeń od 50 do maksymalnie 100 osób.

Wesele na 150 osób możliwe od 6 czerwca

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Małgorzata Rozenek podzieliła się wzruszającymi słowamiCała prawda wyszła na jaw. Rozenek i Lewandowska nie mogły powstrzymać łez, nikt wcześniej nie wiedziałCzytaj dalej

Wesele na taką liczbę osób musi odbyć się po 6 czerwca, a goście weselni nie będą musieli nosić maseczek ani zakrywać ust i twarzy. Mimo to będą zobowiązani przestrzegać zaleceń sanitarnych, czyli np. odkażać ręce czy też zachowywać odpowiedni dystans przy stołach lub na parkiecie. Szczegóły będą podane w późniejszym czasie, ale można spodziewać się, że bliskie tańce i zabawy nie będą mile widziane.

Dzisiaj grzeje:

1. Morawiecki powiedział o ostatecznej decyzji ws. szkół. Poznaliśmy datę
2. Wielki sekret Jolanty Kwaśniewskiej wyszedł na jaw. „Zawsze byłam nieszczęśliwa”

Można się tego domyślać, ponieważ premier wcześniej powiedział np. o zniesieniu limitu osób w kościołach i sklepach (nowe zalecenia wchodzą w życie od 30 maja), ale za to klienci będą musieli zachowywać odpowiedni dystans od siebie. Jeśli nie będzie możliwe zachowanie 2 m odległości, wtedy należy nałożyć maseczkę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Drżenie rąk może być objawem wielu chorób. Niektóre z nich są naprawdę niebezpieczne
  2. Zmiana decyzji ws. wznowienia sezonu w Polsce. Nagłego zwrotu nie spodziewał się nikt
  3. Tuż po porodzie mąż dowiedział się, że bliźnięta mają 2 różnych ojców. Powód powala
  4. Premier oficjalnie powiedział, kiedy będzie można pożegnać maseczki. Polacy długo czekali
  5. Nowy, niepokojący objaw koronawirusa. Włoscy naukowcy ostrzegają
  6. Wielu będzie porażonych, znamy już powód, dla którego Doda nie ma dzieci. Prawda jest inna, niż wszyscy myśleli
  7. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści

Niewiarygodne jak jej syn został potraktowany w szkoleMama niespodziewanie odwiedziła syna w szkole. Zobaczyła, co mu zrobił nauczyciel i natychmiast wyciągnęła telefonCzytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News