Goście zamarli, gdy zobaczyli tort weselny. Starsze osoby aż się przeżegnały

Goście zamarli, gdy zobaczyli tort weselny. Starsze osoby aż się przeżegnały Źródło: Photos by Lanty/Unsplash

Wesele może wyglądać tak, jak zażyczy sobie tego młoda para. Do lamusa przechodzą już tradycyjne wesela, na których był każdy z nas. Obecnie młode pary stawiają na to, by ich wymarzony dzień został w pamięci gości na zawsze, co oznacza, że niektóre wybory mogą być zaskakujące dla starszego pokolenia.

Tradycyjne wesele z roku na rok staje się coraz mniej popularne. Jak się okazuje, młode pary wybierają zupełnie nowe rozwiązania. Wiele osób może być zdziwionych, ale w ostatnim czasie narzeczeni decydują się na nietypowe torty i bukiety. Co jest hitem na weselach? Torty kebabowe.

Wesele z nietypowym tortem. Kebabowe ciasta cieszą się coraz większą popularnością

Krystian Nowak jest autorem książki "Kebabistan. Rzecz o polskim daniu narodowym", który od wielu lat obserwuje, co dzieje się w polskiej branży gastronomicznej ze specjalnym uwzględnieniem jednego z najpopularniejszych dań w kraju - kebabu. Dziennikarze portalu Gazeta.pl rozmawiali z Nowakiem, który zdradził, że coraz częściej na weselach można zjeść tort z kebaba. 

"Czy kebabowe torty naprawdę są zamawiane na wesela? O to pytamy Krystiana Nowaka, autora książkowego reportażu "Kebabistan. Rzecz o polskim daniu narodowym". - Tak twierdzi właściciel lokalu z kebabem, a ja mu wierzę. Największy tort w ofercie waży 30 kilogramów i kosztuje 1000 złotych - mówi. Czego jeszcze dowiedział się o kebabie?

- Dla 45 procent osób jedzących poza domem kebab jest pierwszym wyborem. Za nim są pizza, kuchnia polska i wietnamska. Kebab stanowi ogromną część rynku - wyznał. 

Nowak wyjaśnił, że kebab jest jednym z najtańszych dań. Nic dziwnego, że decyduje się na niego blisko połowa osób jedzących poza domem. Dziwić może jedynie fakt, że w ofercie weselnej pojawiły się propozycje, by wykorzystać popularne danie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wesele z pierogami z kebabem i bukietem kebabowym

W Radzyminie w jednej budce z kebabem zamówić można nie tylko torty weselne przygotowane z kebaba, ale i pierogi czy bukiety. Jak wygląda bukiet kebabowy? Jest to danie z baraniny i warzyw, które do złudzenia przypomina bukiet kwiatów. Szokować może fakt, że takie dania zamawiane są coraz częściej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Najgorsza wiadomość z samego rana. Nie żyje legenda telewizji

2. Dzień po pogrzebie usłyszeli dźwięki dochodzące z trumny. Gdy ją otworzyli, ich oczom ukazał się wstrząsający widok

3. Niezwykle ważny apel do wszystkich Polaków. Sytuacja jest bardzo niepokojąca, a może być jeszcze gorzej

Ile należy zapłacić za tort? Największy tort kebabowy sprzedany w Radzyminie ważył 30 kilogramów, a jego koszt wyceniono na 1000 złotych. Młode pary, które organizują wesele, często wybierają właśnie kebabowe torty. Starsze osoby, które pojawiają się na ich przyjęciach, przecierają oczy ze zdumienia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyciekła największa tajemnica ojca małej Madzi. Aż ciężko uwierzyć
  2. Adam Małysz został upokorzony przez swojego fana. Mistrz wyznał całą prawdę, wyjątkowo smutne
  3. Tata kupił używane auto dla córki. W schowku znalazł wiadomość, treść totalnie go załamała
  4. Asia z "Chłopaków do wzięcia" przekazała dramatyczny apel. Sytuacja jest krytyczna, potrzebna pomoc
  5. Myślała, że kupiła rasowego szczeniaka. Gdy zbadał go lekarz, aż się w nim zagotowało, odkrył piorunującą prawdę o sprzedawcy
  6. Chciała kupić tylko jagodzianki. Popatrzyła na rachunek i zamarła, od razu zrobiła zdjęcie
  7. Gratka dla fanów. Na polskie drogi ma wrócić flagowy, rodzimy samochód
  8. Niewiarygodne, Edyta Górniak przyłapana w McDonald's. Zrobiła zakazaną rzecz, mamy zdjęcie
  9. Wstrząsające sceny podczas pogrzebu. Żałobnicy nagle usłyszeli przeraźliwe krzyki z trumny, wszyscy zamarli

Źródło: Gazeta pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News