Kiedy po weselu zajrzała do kopert, zamarła. Agata do końca życia zapamięta widok

Kiedy po weselu zajrzała do kopert, zamarła. Agata do końca życia zapamięta widok Źródło: unsplash/ Petr Ovralov

Wesele często wiąże się z ogromnymi kosztami, ale niektórzy nowożeńcy liczą, że zwróci im się z kopert otrzymanych od gości. Niestety, Agata widząc pieniądze od weselników poważnie się przeliczyła.

Wesele często jest największą imprezą w życiu. Kosztuje niemałe pieniądze i niektóre pary decydują się nawet na wzięcie kredytu na zorganizowanie ceremonii. Niektórzy wychodzą z założenia, że przecież i tak im się zwróci z pieniędzy od gości. Łatwo jednak wpędzić się w niebagatelne długi.

Wydali mnóstwo pieniędzy na wesele, wzięli nawet kredyt

Agata napisała list do redakcji Papilota, aby podzielić się swoją historią na temat wesela. Gdy zaczęła planować imprezę, nie była w zadowalającej sytuacji finansowej. Mimo to wesele kosztowało ich około 25 tysięcy złotych, zaproszonych było 150 osób. W organizacji wspierali ją rodzice oraz przyszli teściowie, dzięki czemu odciążyli ich finansowo.

- Bywało i tak, że potajemnie wpłacali jakieś zaliczki. Dzień przed weselem teść poszedł do lokalu i spłacił połowę należności. Ktoś kupił alkohol, ktoś inny załatwił ciasta - opowiadała Agata.

To jednak nie starczyło i musieli mimo to wziąć kredyt wysokości 5 tysięcy złotych, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Sądzili, że chociaż większa część kwoty zwróci się z kopert od weselników, którzy zdawali sobie sprawę z sytuacji finansowej pary młodej.

Gdy zobaczyli ile dostali od gości, byli w szoku

Niestety, gdy Agata zaczęła rozpakowywać koperty, z przerażeniem zauważyła, że nie ma tam zawrotnych kwot. W niektórych paczkach znajdowała nawet banknoty o wartości 10-20 złotych. Oczywiście nie wiedziała, od kogo je dostała i nie chce tego dociekać. Niemniej poczuła się bardzo zawiedziona. Łącznie dostali 14 770 złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Długów już co prawda nie mamy, ale wbrew wyobrażeniom niektórych - w luksusy nie opływamy. Sytuacja jest taka sama jak przed weselem. To nie jest kwota, z którą można zrobić coś wielkiego. Zwłaszcza gdy ma się pożyczkę w banku i kilka niespełnionych potrzeb. Takich naprawdę podstawowych - opowiadała Agata.

Dzisiaj grzeje: 1. Przeszedł poważny udar, ostatecznie przegrał walkę o życie. Kibicowało mu wielu Polaków, nie żyje znany polski dziennikarz

2. Kinga Rusin apeluje do samego Prezydenta. Chodzi o skandaliczny materiał TVP

Pieniądze wydali na spłatę długów oraz podstawowe potrzeby. Z prezentów sprawili sobie jedynie większy telewizor za półtora tysiąca. Liczyli, że uda im się zostawić trochę pieniędzy, które włożą w fundusz na mieszkanie, ale to im się niestety nie udało. Jedyną zaletą jest to, że przynajmniej spłacili swoje długi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chłopiec chory na niezwykle rzadką chorobę nie chce żyć. Wszystko przez rówieśników, którzy go wyśmiewają
  2. Skoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obaw
  3. Emerytura wyższa nawet o kilkaset złotych. ZUS podał oficjalną metodę, miliony Polaków mogą skorzystać
  4. Roksana Węgiel nagle ogłosiła, że wyjeżdża z Polski. Wiemy, o co chodzi
  5. Dramat Joanny Brodzik. Zwróciła się do Polaków ze łzami w oczach
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

Źródło: Papilot

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News