Nowe ognisko koronawirusa w Polsce na weselu. Zgłaszają się kolejni zakażeni

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce na weselu. Zgłaszają się kolejni zakażeni Źródło: unsplash.com Alasdair Elmes

Wesele dwojga zakochanych, choć radosne i w gronie najbliższych, z czasem zmieniło się w przykrą uroczystość. Wszystko przez to, że jeden z zaproszonych kilka dni po uroczystości zaczął podejrzanie źle się czuć. Testy nie pozostawiały wątpliwości, inni goście również zostali im poddani.

Wesele pary z województwa świętokrzyskiego określono jako ognisko koronawirusa. Nic dziwnego - goście weselni pozytywnie przeszli testy na COVID-19, świeżo upieczeni małżonkowie również zostali zakażeni.

Młodzi zaprosili swoich współpracowników

6 czerwca pod Kielcami wraz z zaproszonymi gośćmi bawiła się para młoda: pielęgniarka z Czerwonej Góry i ratownik medyczny z Kielc. Niestety, już 11 czerwca jedna osoba obecna na weselu źle się poczuła. Jak tłumaczy Jarosław Ciura, wojewódzki inspektor sanitarny z Kielc, wszystko może wskazywać na to, że zaraziła ona kolejne osoby, jednak nie można wykluczyć tego, że inni z zaproszonych również byli chorzy, lecz przechodzili COVID-19 bezobjawowo.

Młodzi zaprosili na wesele swoich znajomych z pracy. Panna młoda, pracująca w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rafała w Czerwonej Górze, zaprosiła 4 pielęgniarki - pozytywne testy przeszły 3 z nich. Z kolei pan młody, zatrudniony w Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, zaprosił ze swojego miejsca pracy 5 osób. Tutaj zakażenie zdiagnozowano u całej piątki oraz jeszcze jednej osoby, której na weselu nie było.

Wesele ogniskiem koronawirusa, 4 osoby w szpitalu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazało się, że koronawirusem zakażonych zostało czterech ratowników i dwie osoby z administracji ŚCMRMiTS, ale mimo tego placówka funkcjonuje bez żadnych problemów. W związku z sytuacją na ślubie i weselu 41 gości aktualnie przebywa na kwarantannie. Koronawirusa wykryto u 9 osób, a kolejne 4 przebywają w szpitalu.

Dzisiaj grzeje: 1. Premier Morawiecki podjął decyzję. Znika uciążliwy zakaz, wielu Polaków odetchnie z ulgą

2. 32-letni mężczyzna zatrzymany przez policję. Chwilę później już nie żył

Co więcej, zakażenie koronawirusem stwierdzono również u pary młodej, która nie tak wyobrażała sobie odpoczynek po hucznej zabawie. Wiadomo, że panna młoda pracowała w szpitalu na oddziale pulmonologicznym. W związku z wykrytymi zakażeniami podjęto już odpowiednie kroki. Wstrzymano przyjęcia nowych pacjentów na oddział oraz przeprowadzono testy na wszystkich osobach, które mogłyby zostać zarażone. Pobrano wymazy od 75 osób z personelu i 31 pacjentów. Na razie żadna z próbek nie okazała się być pozytywna - dla pewności i wyeliminowania błędnego wyniku testy powtórzono w piątek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Truskawki tanieją, ale nie mamy powodów do radości. Słowa eksperta mogą zasmucić
  2. Polski gwiazdor popełnił samobójstwo. Jego syn nie może uwierzyć. Zdradził straszne szczegóły ostatnich chwil ojca
  3. Nastolatek zaczął wyśmiewać starszego pana. Emeryt odpowiedział w najlepszy sposób, czapki z głów
  4. Tata panny młodej zmarł krótko przed jej ślubem. Na weselu brat zrobił rzecz, po której wszyscy zaczęli płakać
  5. Na pogrzebie dziadka pokazała jego ostatnie zdjęcie. Chwilę później babcia wyciągnęła z torebki jedną rzecz, ciężko powstrzymać łzy
  6. Wszyscy znają babcię Wolańską z „Kogla-mogla”. Mało kto wie, jak tragiczne były jej losy, cudem przeżyła

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News