Wesele ze zmianami
Pixabay.com Pexels
Irmina Jach - 19 Września 2020

Już wiadomo, co stanie się ze ślubami i weselami. Minister zdradził wszystko

Wesele w dobie koronawirusa jest przedsięwzięciem, które spędza sen z oczu przyszłym nowożeńcom. Narzeczeni, którzy w najbliższym czasie będą celebrować najważniejszy sen swojego życia, muszą diametralnie zmienić swoje plany. Minister z wywiadzie z Wirtualną Polską zdradził całą prawdę na temat przyszłości przyjęć weselnych. Nie wszyscy będą zadowoleni.

Wesele jest obecnie uroczystością, które wiąże się z dużym niebezpieczeństwem transmisji koronawirusa. Media niemal każdego dnia donoszą o kolejnych ogniskach patogenu. Ostatnio pisaliśmy między innymi o 27 zarażeniach, które odnotowano po przyjęciu w Grodzisku Dolnym na Podkarpaciu. Ministerstwo Zdrowia ciągle pracuje nad wdrożeniem odpowiednich przepisów, które mają pomóc w ograniczeniu ryzyka.

Czerwona strefa - wiadomośćWiadomość z ostatniej chwili. Natychmiastowe zamknięcie, nie było innej opcjiCzytaj dalej

Wesele w dobie pandemii koronawirusa będzie wyglądało zupełnie inaczej

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, zabrał głos na temat tego, jak będzie wyglądało wesele w dobie koronawirusa. Jak zaznaczył, bilans zakażeń wciąż rośnie, dlatego resort pracuje nad podjęciem stosownych kroków, które zapewnią bezpieczeństwo gościom przyjęć ślubnych. Obecnie wciąż pojawiają się liczne wątpliwości. Decyzja w kwestii imprez rodzinnych, takich jak przyjęcia weselne, chrzty i osiemnastki, wciąż nie zapadła. Niestety, są one okazjami, podczas których dochodzi do największej liczby zakażeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dorota SzelągowskaDorota Szelągowska mieszka w prawdziwych luksusach, wystarczy spojrzeć na łazienkę. Wyciekły powalające zdjęciaCzytaj dalej

- Uczestnicy imprez rodzinnych stanowią około dziesięciu procent osób, które są zarażone koronawirusem. W tej chwili nie zapadła jeszcze żadna decyzja ograniczająca ilość gości na tych wydarzeniach (...). Być może będzie taka rekomendacja Głównego Inspektora Sanitarnego, bo to on wydaje takie rekomendacje dla Ministerstwa Zdrowia - mówił Waldemar Kraska.

Wiceminister zaznaczył, że stosowne rekomendacje może wydać tylko Główny Inspektor Sanitarny, na podstawie zaleceń przekazanych mu przez Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego. Nowe przepisy mają ukazać się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Wszyscy z obawą czekają na wytyczne, które diametralnie zmienią rzeczywistość związaną z celebracją ważnych wydarzeń. Narzeczeni będą mogli liczyć jednak na zapas czasowy, który umożliwi dostosowanie uroczystości do zasad.

Dzisiaj grzeje:

1. Ogromne ognisko zakażeń, sytuacja jest fatalna. Zamknięto kilka placówek w trybie nagłym

2. Dziś odeszła legenda. Łzy, rozpacz i niedowierzanie

3. Nauczyciele już dłużej nie mogą. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, przerywają milczenie

Przed kilkoma dniami Główny Inspektor Sanitarny, Jarosław Pinkas, również wypowiedział się na temat planów na najbliższą przyszłość. Zapowiedział, że inspektorat planuje zmniejszenie dopuszczalnej liczby gości podczas uroczystości tego typu. Według obowiązujących wytycznych, przyszli nowożeńcy mają prawo do zaproszenia na wesele maksymalnie 150 osób. Limit jest nieco mniejszy w żółtych powiatach - do 100 osób oraz w czerwonych strefach - do 50 osób. Główny Inspektor Sanitarny uważa jednak, że przyjęcia weselne w całym kraju powinny zostać ograniczone do 50 gości. Oznacza to, że wesele w tym powiecie będzie mogło odbyć się wyłącznie w towarzystwie osób najbliższych nowożeńcom.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewiele osób wie, kim jest mąż Danuty Holeckiej. Kulisy początku ich związku były bacznie skrywane
  2. Polskie media podały druzgocącą informację. Ciało byłego polskiego piłkarza z Ekstraklasy odnalezione w krzakach
  3. Choroba postępuje, sytuacja pogarsza się z każdą chwilą. Marcin Miller błaga o pomoc
  4. Klamka zapadła, Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję. Dotyczy każdego Polaka powyżej konkretnego wieku
  5. Dramat w domu Beaty Tadli. Relacja z miejsca zdarzenia jest porażająca
  6. Spod podłogi w ich domu zaczęły dochodzić dziwne dźwięki. Wytwarzające obłędny miód pszczoły zagnieździły się w nieoczekiwanym miejscu

Kobieta - ciało55-latka powala ekstrawagancją. Wystarczy tylko spojrzeć na jej ciało, nikt by się nie odważyłCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News