Dramat na polskim weselu. Po kilku dniach para młoda dostała porażającą wiadomość, bardzo smutne

Dramat na polskim weselu. Po kilku dniach para młoda dostała porażającą wiadomość, bardzo smutne Źródło: Pixabay Pexels

Wesele, które przed kilkoma dniami odbyło się w Olsztynie, zakończyło się w dramatyczny sposób. Goście, którzy towarzyszyli państwu młodym podczas tego szczególnego dnia w ich życiu, muszą zmagać się z poważnymi konsekwencjami udziału w zabawie. Nowożeńcy niedawno usłyszeli porażającą wiadomość, finał wesela okazał się bardzo smutny.

Wesele, które odbyło się 6 czerwca w Olsztynie, miało dramatyczne konsekwencje. W zabawie wzięło udział sześćdziesiąt osób, w większości byli to mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego. Kilka dni po imprezie państwo młodzi dostała porażającą wiadomość. Okazało się, że podczas zabawy doszło do transmisji koronawirusa. Kilka dni po przyjęciu u dwóch osób zdiagnozowano zarażenie patogenem. Postanowiono, że zasadne będzie przepadanie wszystkich gości, którzy towarzyszyli państwu młodym w tym szczególnym dla nich dniu.

Wesele miało dramatyczne konsekwencje

Do sprawy odniósł się Inspektorat Sanitarny w Olsztynie. Zaznaczył, że osoby, obecne na weselu pochodziły z różnych województw, dlatego sprawą felernego wesela zajmuje się kilka oddziałów sanepidów z całej Polski. Inspektor zaznaczył, że olsztyńska siedziba zajmie się przeprowadzeniem badań wśród mieszkańców powiatów mrągowskiego i ełckiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Pierwszy przypadek był skąpo objawowy, dlatego został przebadany. Niestety wykonany test na koronawirusa dał wynik pozytywny. Po otrzymaniu wyniku przebadaliśmy wszystkie osoby z Olsztyna, które brały udział w tym weselu. Na 9 osób 7 ma wynik pozytywny. 5 przypadków potwierdziliśmy w środę 17 czerwca po południu. Osoby te zakażenie przechodzą bezobjawowo - powiedział w rozmowie z portalem "Fakt24" Janusz Dzisko, wojewódzki inspektor sanitarny w Olsztynie.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielka strata. Potwierdziły się doniesienia o Piotrze Fronczewskim

2. Ministerstwo zdrowia niespodziewanie wprowadziło ważną zmianę. Kluczową wiadomość mogą otrzymać tysiące Polaków
 

Wesela, w których bierze udział nie więcej, niż 150 gości, mogą odbywać się w Polsce od blisko trzech tygodni. Państwo młodzi chętnie korzystają z możliwości płynących ze zniesienia obostrzeń. Niestety, to nie pierwszy przypadek zakażeń na weselu. Na początku czerwca do podobnej sytuacji doszło w miejscowości Kotfin (województwo mazowieckie), gdzie bawiło się 130 osób. U 18 z nich wykryto zarażenie koronawirusem. Do transmisji doszło także podczas wesela w mazowieckiej Przysusze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fasolka szparagowa z bułką tartą jest ukochanym letnim daniem wielu osób. Niektórzy dodają do niej jeszcze 2 nietypowe składniki
  2. Tomasz Rabanda doznał poważnego wypadku. Walczy o zdrowie, pilna prośba o pomoc, liczy się każda złotówka
  3. Tysiące osób nie uniknie opłaty za czas kwarantanny. Sytuacja jest coraz trudniejsza, Polacy dostają przesyłki o wymownej treści
  4. 4-letni Jaś i jego tata zginęli w ułamku sekundy. Ogromna tragedia, mama chłopca jest zdruzgotana
  5. Mężczyzna poprosił Rydzyka o pomoc. Reakcja duchownego była bezwzględna, wielka szkoda
  6. Klinika onkologiczna wstrzymuje przyjęcia nowych pacjentów. Odnotowano koronawirusa u kilkunastu osób


Źródło: Fakt

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News