Po weselu Ola otworzyła niepodpisaną kopertę. Zobaczyła zawartość i o mało nie dostała apopleksji

Po weselu Ola otworzyła niepodpisaną kopertę. Zobaczyła zawartość i o mało nie dostała apopleksji Źródło: Pixabay/Pexels

Ola niedawno świętowała wesele, gdy otworzyła niepodpisaną kopertę, była w szoku, nie mogła uwierzyć w to, co widzi. Ile pieniędzy powinniśmy włożyć do koperty, idąc na wesele? To pytanie jest odwiecznym problemem Polaków. Stawki każdego roku stają się coraz większe, a goście gubią się w tym, ile pieniędzy podarować państwu młodym, by nie popełnić faux pas.

Idąc na wesele, każdy zastanawia się, ile pieniędzy powinien dać w kopercie państwu młodym. Jak wspomina Ola, która niedawno obchodziła własne wesele, zdarzają się goście, którzy dają niepodpisane koperty. Zazwyczaj to właśnie one wzbudzają największy szok swoją zawartością. 

Gdy Ola otworzyła koperty po swoim weselu, nie mogła uwierzyć w to, co widzi

Wesela wielu osobom kojarzą się z teatrem - w roli głównej państwo młodzi, a bilet na spektakl, to koperta, którą dajemy świeżo upieczonym małżonkom. Wiele osób boryka się z pytaniem, ile pieniędzy powinni włożyć do koperty, inni z kolei znajdują dość nietypowe sposoby na taki prezent.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zazwyczaj goście starają się pokryć koszt "swojego talerzyka". Jeśli jest to zaproszenie od kogoś z bliskiej rodziny, często jest to nieco więcej. Wszystko zależy również od tego, na ile jesteśmy w stanie sobie pozwolić w danym momencie. Jak wyglądają obecne stawki na weselach?

Idąc na wesele do znajomych, często decydujemy się na kwotę ok. 250 do 400 złotych w zależności od tego czy idziemy sami, czy z osobą towarzyszącą. Rodzeństwo zazwyczaj decyduje się na sumy powyżej 1000 złotych. Rodzic chrzestny standardowo od 1000 do 3000, a nawet więcej. Bliżsi znajomi z reguły zamykają się w kwocie 500 złotych. Niestety niektóre osoby decydują się na nieuczciwe zagrania wobec pary młodej.

Dzisiaj grzeje: 1. Donald Tusk w końcu skomentował wynik wyborów. Jego słowa na długo zapadną w pamięć

2. Wystarczyła chwila nieuwagi. Roczny chłopczyk wypadł z okna na 4 piętrze bloku.

Gdy Ola otworzyła dwie niepodpisane koperty, które otrzymała podczas swojego wesela, nie mogła uwierzyć w to, co widzi. Jedna z nich była kompletnie pusta, drugą z kolei wypchano ścinkami z gazet. Takie zachowanie jest bardzo nieeleganckie, zawsze powinniśmy do koperty włożyć kartkę z życzeniami, podpisem oraz pieniądze. Danie samej koperty z pieniędzmi wygląda jak łapówka. Podarowanie pustej koperty z kolei nie powinno mieć w ogóle miejsca.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piotr Żyła został zastąpiony przez nowego mężczyznę? Jego była żona pokazała zdjęcie, które sugeruje bardzo wiele (FOTO)
  2. Najlepsza od wielu lat wiadomość z polskich lasów. Elżbieta i Tomasz przekazali piorunujące wieści
  3. Klientka cukierni myślała, że zapłaci 2 zł. Kwota zwaliła ją z nóg, przesada?
  4. Wszyscy w siedzibie TVN mówią tyko o Justynie Pochanke. Zdradzili powód jej odejścia
  5. GIF pilnie wycofał popularny produkt. Miliony Polaków używało go w sezonie
  6. Hanna Lis skomentowała wyniki wyborów. Gwiazda w mocnych słowach o Szymonie Hołowni i Władysławie Kosiniaku-Kamyszu

Źródło: Wirtualna Polska

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News