Wesela bez starszych osób? Słowa Szumowskiego zwalają z nóg

Wesela bez starszych osób? Słowa Szumowskiego zwalają z nóg Źródło: Andrzej Iwanczuk REPORTER

Wesele to jedna z rodzinnych imprez, w której udział w obecnej sytuacji pandemicznej stanowi potencjalnie ogromne ryzyko zakażenia koronawirusem. Łukasz Szumowski skomentował doniesienia o rządowych planach wprowadzenia zakazu udziału w ślubach dla osób starszych. Wiele osób jest zdziwionych wypowiedzią szefa resortu zdrowia.

Wesele w czasach pandemii to ryzykowna impreza, która może skończyć się ogromną tragedią. Nowożeńcy powinni przemyśleć swoją decyzję o organizacji rodzinnej biesiady, gdyż w kraju coraz częściej pojawiają się doniesienia o ślubach, które zakończyły się masową kwarantanną lub co gorsze, zbiorowymi zakażeniami koronawirusem.

Wesele bez osób starszych

W związku z narastającą w gwałtownym tempie liczbą nowych przypadków zakażeń koronawirusem w kraju, Ministerstwo Zdrowia rozważa ponowne wprowadzenie części restrykcji, które zostały złagodzone w ostatnim czasie. Obostrzenia dotyczą m.in. organizacji wesel. Nowe ogniska koronawirusa w Polsce coraz częściej mają źródła właśnie podczas tych rodzinnych imprez.

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk rozmawiała niedawno w "Rzeczpospolitą" o możliwości wprowadzenia zakazu udziału w weselach dla osób starszych w celi zapewnienia im bezpieczeństwa.

– Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów – zapowiadała Olga Semeniuk. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nowożeńcy będą musieli zastosować się do rządowego rozporządzenia

Doniesienia te skomentował Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski. Szef resortu przyznał, że takie ograniczenie jest trudne do zrealizowania. Rząd nie ma w planach wprowadzenia takiego zakazu, jednak apeluje do seniorów o rozwagę i czasowe ograniczenie przebywania na weselu, wśród potencjalnie zakażonych koronawirusem bliskich. Słowa ministra zszokowały wiele osób.

– To pomysł, który nie przystaje do rzeczywistości. Oczywiście można do seniorów apelować, ale trudno wyobrazić sobie parę młodą bez rodziców czy rodziny, która jest trochę starsza. Na pewno na jakiś czas takie osoby przychodzą na wesele – tłumaczy Łukasz Szumowski. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nadszedł komunikat z Kancelarii Premiera. Bezwzględnie dotyczy wszystkich Polaków
2. Spektakularna wpadka w TVP na żywo. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

3. TVN pilnie ostrzega Polaków, będzie niebezpiecznie. Prawie cała Polska objęta alertami I i II stopnia

Minister Szumowski zapowiedział również, że po wprowadzeniu obostrzeń, wesela będą kontrolowane przez służby sanitarne oraz policję. Nowożeńcy mogą spodziewać się interwencji, jeśli nie zastosują się do rządowych restrykcji, dotyczących m.in. liczebności imprezy.

– Na pewno będą kontrole, które dotyczą nie tylko nowych rozporządzeń, ale też już obowiązujących. Na pewno policjanci i kontrolerzy sanitarni będą kontrolowali wesela – zapowiedział Łukasz Szumowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Małgorzata Trzaskowska przyłapana w centrum Warszawy. Co ona robi? Zaczęli robić jej zdjęcia
  2. Kasia Cichopek pokazała zdjęcie z plaży w prześwitującym kostiumie. Przesada?
  3. Potwierdza się pesymistyczny scenariusz. Lepiej się przygotować, kilka najbliższych dni będzie bardzo ciężkich
  4. Mamy potwierdzenie, ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
  5. Biedronka i Lidl mają powody do obaw. Na rynku pojawi się jeszcze tańszy sklep

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News