wesele oficjalna wiadomość ministerstwo zdrowia
Pexels Jeremy Wong
Joanna Szwalikowska - 8 Października 2020

Już oficjalnie wiadomo, co z weselami w całej Polsce. Nieoczekiwana decyzja premiera

Oficjalna wiadomość właśnie została przekazana. Wiemy już, jakie zmiany czekają nas w kwestii organizacji imprez, takich jak wesele. Niestety spełnia się czarny scenariusz. Wiele osób nie będzie zadowolonych z decyzji resortu.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że organizacja imprez takich jak np. wesele staje się bardzo utrudniona. Regularnie pojawiają się kolejne zmiany w tej kwestii. Właśnie poznaliśmy najnowszą decyzję. Wiele osób niestety nie będzie zadowolonych.

Zenek Martyniuk sąsiedzi fatalna sytuacjaSąsiedzi Martyniuków ujawnili, co wyrabia się w ich domu. Sytuacja jest bardziej niż fatalnaCzytaj dalej

Jakie zmiany czekają nas w kwestii organizacji wesel?

Podczas dzisiejszej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim oficjalnie ogłoszone zostały zmiany, jakie czekają nas w najbliższym czasie. Pojawiły się nowe liczy dotyczące zgromadzeń publicznych, a także lista powiatów włączonych do stref żółtych i czerwonych. Od 10 października cały kraj znajdzie się w strefie żółtej, co oznacza, że maksymalna liczba gości to 75 osób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Doniesienia na temat ograniczenia liczby osób, które mogą wziąć udział w weselu pojawiały się już dużo wcześniej. W strefie żółtej ze 100 do 75, z kolei w czerwonej z 75 do 50. Jak zapowiadał wcześniej Niedzielski, ograniczenia mają wejść w życie z "tygodniowym vacatio legis", ma to dać możliwość przeniesienia imprezy lub reorganizacji swoich planów. Strefy zielone zostają jednak zupełnie zlikwidowane. Cały kraj zostaje wcielony do strefy żółtej, dlatego maksymalna liczba osób, które mogą wziąć udział w imprezie rodzinnej to 75.

Nowy pakiet obostrzeń w całym kraju wejdzie w życie już 10 października. Są one związane z eskalacją liczby nowych zachorowań na koronawirusa. W czerwonej strefie lokale gastronomiczne mają funkcjonować jedynie do godz. 22.00. Z kolei maseczki w wolnej przestrzeni staną się obowiązkiem nie tylko w strefie czerwonej, ale również żółtej. Każda osoba bez maseczki ma być surowo karana.

- Wesela są rozsadnikiem, gdzie wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko - mówił premier podczas konferencji, apelując jednocześnie o zachowanie dystansu. Kolejnych zasad dotyczących walki z koronawirusem możemy spodziewać się w sobotę.

Dzisiaj grzeje:

1. Ważny apel, mówi się o zamknięciu cmentarzy. Ministerstwo zabrało głos

2. Obowiązkowe maseczki nawet w prywatnym samochodzie. W Polsce coraz więcej zakażonych

3. Doniesienia mediów są bardzo przykre. Ewa Drzyzga zdruzgotana, nieoficjalne przecieki dotyczą jej rodziny

- Chcemy ogłosić politykę zero tolerancji dla nieprzestrzegania tych surowych zasad dotyczących obostrzeń i zasad współżycia społecznego związanego z przestrzeganiem DDM: dezynfekcji, dystansu i maseczek - mówił Adam Niedzielski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W "Milionerach" wyśmiano uczestnika. Sam Hubert Urbański nie spodziewał się kontrowersji
  2. Anna Lewandowska ma w rodzinie bohaterkę. Amerykanie chcą stworzyć serial o jej życiu
  3. Jolanta Kwaśniewska zmieniła się nie do poznania. Przeszła fenomenalną metamorfozę
  4. Klienci dużego banku w Polsce mogą stracić oszczędności. Pieniądze znikają z kont, wydano komunikat
  5. Ciężko chora 27-latka błaga o pomoc, lekarze odmawiają leczenia. Pokazała rozpaczliwe wiadomości
  6. 40-latek chciał spróbować sromotnika, po kilku minutach poczuł się fatalnie. Gdyby nie 1 rzecz, mogło skończyć się tragedią

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News