Właśnie wprowadzono zakaz tańca na weselach i organizacji dużych spotkań. Nowe restrykcje w Hiszpanii

Właśnie wprowadzono zakaz tańca na weselach i organizacji dużych spotkań. Nowe restrykcje w Hiszpanii Źródło: Unsplash.com Alvin Mahmudov

Wesele od zarania dziejów jest uroczystością przepełnioną szczęściem, dobrą zabawą i miłymi chwilami spędzonymi w gronie najbliższych. Nie może obyć się bez znakomitego jedzenia, gości i zespołu muzycznego, który porwie wszystkich do tańca. Niestety, pandemia zniweczy plany hiszpańskich nowożeńców. Nowe restrykcje zabraniają tańca i organizacji dużych spotkań.

Wesele w dobie pandemii koronawirusa wiąże się z dużym zagrożeniem epidemiologicznym. W mediach regularnie pojawiają się informacje o kolejnych ogniskach pojawiających się tuż po zakończeniu świętowania. Władze autonomicznego regionu Madryt w Hiszpanii zdecydowały się na wprowadzenie bardzo restrykcyjnych zasad, które mają na celu ograniczenie transmisji niebezpiecznego patogenu. Narzeczeni, którzy już wkrótce staną na ślubnym kobiercu, będą musieli zrezygnować między innymi z tańca na weselu.

Wesele w dobie pandemii koronawirusa

W ostatnich tygodniach Hiszpanie byli zobowiązani do przestrzegania wielu zasad bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej nie mogły spotykać się grupy osób, które przekraczały dziesięciu uczestników. Niestety, okazało, że wydarzenia organizowane w mieszkaniach lub domach także wiążą się z dużym niebezpieczeństwem, dlatego zdecydowano, że w życie wejdą nowe przepisy. Choć ingerowanie w prywatną przestrzeń mieszkańców europejskiego kraju wydaje się być kontrowersyjne, nie poprzestano wyłącznie na tym, Od poniedziałku, 7 września bieżącego roku, ograniczono także limit osób, które mogą uczestniczyć w ślubach, pogrzebach, uroczystościach rodzinnych i nabożeństwach. Burmistrz Madrytu, Jose Luis Martinez-Almeida, nie wyklucza, że już wkrótce teren miasta zostanie objęty obowiązkową kwarantanną.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Agencja EFE poinformowała, że wprowadzono obowiązek zachowania 1,5-metrowej odległości pomiędzy krzesłami w kawiarniach i restauracjach. Dotychczas zasady bezpieczeństwa dotyczyły tylko stolików, z których korzystają klienci w wyżej wymienionych miejscach. Liczba osób, która odwiedza ośrodki rekreacyjne, parki rozrywki, ogrody zoologiczne, kasyna i tory wyścigowe, została zmniejszona o 60 procent. Muzea mogą zwiedzać maksymalnie dziesięcioosobowe grupy. W najbliższym czasie nie będą odbywały się również spektakle publiczne. Wesele będzie z kolei odbywać się w zmienionej formie, bez zabaw przy muzyce.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilna wiadomość rządu, ministerstwo potwierdziło koszmarne doniesienia. Jest coraz gorzej

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Katastrofalne wieści dla seniorów. Rząd oficjalnie wycofuje się z obiecanej podwyżki emerytur

Madryt jest regionem, w którym od końca lipca pandemia rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Na przestrzeni sierpnia liczba zakażeń wzrosła dziesięciokrotnie. Ostanie dni przyniosły kolejne zatrważające informacje - region, który pozostaje pod opieką Jose Luisa Martineza-Almeida odpowiada za 1/3 wszystkich zarażeń na terenie kraju. W madryckich szpitalach blisko 15 procent łóżek zajmują pacjenci chorzy na COVID-19. Dane, które zostały opublikowane w ostatni poniedziałek, mówią o 140 tysiącach osób zakażonych w regionie. Zanotowano także zgon 15 566 Madrytczyków. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niespodziewane, nagle do studia "Wiadomości" TVP wleciał policyjny helikopter. Co się dzieje?
  2. Otworzył auto i aż osłupiał. Dziesiątki tysięcy agresywnych os w pojeździe [wideo]
  3. Skandaliczne zachowanie Agaty Dudy. Podjęła decyzję, która zaskoczyła wszystkich
  4. Z ostatniej chwili: Ministerstwo Zdrowia wprowadza nagłą zmianę. Obejmie wszystkich bez wyjątku
  5. Dzieje się teraz. W kolejnych szkołach w Polsce zmuszają dzieci do jednej rzeczy, rodzice dowiadują się za późno
  6. Na Magdę Gessler posypały się gromy, fani są oburzeni jej zachowaniem. Bardzo niebezpieczna sytuacja

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News