Oznaczają gości weselnych zielonymi albo czerwonymi kropkami. Chodzi o bardzo ważną rzecz

Oznaczają gości weselnych zielonymi albo czerwonymi kropkami. Chodzi o bardzo ważną rzecz Źródło: Photos by Lanty/Unsplash

Wesele jest jednym z najważniejszych dni dla młodej pary. Niestety, obecna sytuacja epidemiologiczna nie sprzyja urządzaniu hucznych imprez do samego rana. Obecnie pojawia się coraz więcej sposobów na to, by goście, którzy zdecydują pojawić się na przyjęciach weselnych, mogli poczuć się bezpiecznie. Ze względów bezpieczeństwa zdarza się, że goście weselni oznaczani są zielonymi i czerwonymi kropkami.

Wesele wciąż jest kwestią, która budzi niepokój wielu par narzeczonych. Pandemia spowodowała, że przez długi czas przyjęcia nie mogły się odbywać. Teraz obserwujemy stałe aktualizacje obostrzeń. Obecnie nic nie jest pewne, nikt młodym parom, nie zagwarantuje, że za dwa tygodnie czy trzy miesiące będą mogli zorganizować wymarzone przyjęcie. Wraz z położeniem większego nacisku na bezpieczeństwo gości, pojawia się coraz więcej pomysłów, by im je zapewnić. 

Wesele w czasach pandemii. Jak zmieniają się nastroje młodych par?

Natalia Hałas, organizatorka ślubna z Poznania w rozmowie z portalem O2 zdradziła, że obecnie młode pary bardzo obawiają się o kolejne obostrzenia, jakie mogą zniszczyć ich weselne plany. Co więcej, narzeczeni martwią się, by podczas ich przyjęć nie powtórzyły się przykre sytuacje, o których w mediach jest głośno, że ich przyjęcie stanie się jednym z kolejnych ognisk koronawirusa. Obecnie pary zapraszają od 70 do 120 osób.

- Mimo wszystko to goście częściej rezygnują z przyjścia na wesele, bo boją się brać udział w dużym zgromadzeniu. Rozmawiam z parami młodymi i jak sami tłumaczą, nie muszą skracać listy gości, bo to oni sami rezygnują z przyjścia. Zazwyczaj tłumaczą się chorobami współistniejącymi i obawą o swoje zdrowie - przekazała organizatorka. 

Jak zauważyła poznańska organizatorka wesel, wiele par, które zaplanowały ślub i wesele na wakacje, zrezygnowało ze swoich planów. Wesele najczęściej zostało przeniesione na jesień albo nawet na przyszły rok. Młodzi chcą uniknąć stresu, jaki obecnie wiąże się z organizacją wesela. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wesele z kolorowymi kropkami, bez całowania i żelem dezynfekującym 

Ci, którzy decydują się na przyjęcia latem, stawiają na bezpieczeństwo swoich gości. Pojawił się ciekawy pomysł, by każdy z gości miał wpiętą w marynarkę lub sukienkę zieloną albo czerwoną kropkę. Czerwona kropka oznacza, że gość podczas wesela nie życzy sobie bliższego kontaktu z nieznajomymi i woli utrzymywać dystans. Zielona kropka przeznaczona jest dla osób, które chciałby zapoznać się z nieznajomymi na weselu, utrzymując bezpieczną odległość. 

Dzisiaj grzeje: 1. Gratulujemy. W końcu się udało, wielkie szczęście w domu Aleksandry Kwaśniewskiej

2. Objawy chorób widoczne na stopach. Niektóre z pewnością was zaskoczą

3. Szumowski przestał ukrywać. Powiedział, co wydarzy się w następnym tygodniu

Co więcej, młode pary rezygnują z całowania się z gośćmi podczas składania życzeń. Panna młoda i pan młody wolą stuknąć się kieliszkiem podczas toastu, niż narażać się na zakażenia. Podczas ślubu kościelnego dla młodych par bardzo ważne jest, by ksiądz przed podaniem komunii, na oczach wszystkich gości, zdezynfekował dłonie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Resort zdrowia wdraża pilne zmiany. Zabiorą się za niepokornych Polaków
  2. Brak nam słów. Córka Izabelli Scorupco jest oszałamiająco piękna, zdjęcia mówią same za siebie
  3. Łukasz Szumowski przekazał ponurą wiadomość. Zacznie się już dzisiaj
  4. 160 ofiar, może być ich jeszcze więcej. Bardzo smutne wiadomości przekazała Telewizja Polska
  5. Cezary Pazura nie wytrzymał, puściły mu nerwy. "Manipulacja TVP" wyprowadziła go z równowagi, pójdzie do sądu?

Źródło: O2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News