Nie ma odwrotu, będą nowe obostrzenia na weselach. Wiceminister ujawnia szczegóły

Nie ma odwrotu, będą nowe obostrzenia na weselach. Wiceminister ujawnia szczegóły Źródło: Pikio.pl

Wesele organizowane w kraju nie będzie wyglądało tak, jak do tej pory. Wiadomo już, że ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem, zostaną wprowadzone zmiany. Państwo młodzi i ich goście będą mieli nowe obostrzenia, jakich będzie trzeba przestrzegać podczas przyjęć ślubnych. Wiceminister zdradził, jakim zmian możemy oczekiwać.

Wesele nie będzie wyglądało tak, jak do tej pory. Niestety, ogniska zakażeń, jakie pojawiały się na przyjęciach, doprowadziły do tego, że młodzi muszą się przyszykować na liczne ograniczenia, podczas organizacji wesel. Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk w rozmowie z "Rzeczpospolitą" wyjawiła, o jakich ograniczeniach mowa. 

Wesele w maseczkach i bez starszych osób 

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk zapowiedziała w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że nowe wytyczne dotyczące organizacji wesel mogą pojawić się już w tym tygodniu. Jeżeli pojawią się nowe obostrzenia, niezwłocznie wejdą w życie. Niestety, oznacza to, że pary, które już zaplanowały przyjęcia, będą musiały wziąć pod uwagę nowe zasady. 

- Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów -  przekazała wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.

Ze słów wiceminister wynika, że bezpieczeństwo osób na weselach będzie najważniejsze. Olga Semeniuk nie ukrywa, że seniorzy nie będą mogli uczestniczyć w takich wydarzeniach. Co więcej, pojawią się kolejne ograniczenia. Goście między innymi będą zobligowani do zasłaniania ust i nosa. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wesele musi być bezpiecznie dla wszystkich uczestników

- Razem z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem spotkaliśmy się z przedstawicielami branży ślubnej, by wspólnie zastanowić się nad zasadami, które pozwolą parom młodym i ich gościom bawić się nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo - zaznaczyła wiceminister. 

Dzisiaj grzeje: 1. Przykre informacje o Franciszku Pieczce. Trudno powstrzymać żal, przygnębiające słowa aktora
2. Mikstura oczyszczająca przewód pokarmowy. Kosztuje kilka złotych 
3. Dramatyczne wydarzenia w TVP na żywo. Są ranni, podczas transmisji doszło do tragedii

Wesela odbędą się więc bez starszych osób. "Rzeczpospolita" zaznaczyła, że nowe opracowania przygotowywane przez ministrów i GIS, mogą zobowiązywać do noszenia maseczek ochronnych podczas przyjęć, a także do ograniczenia liczny uczestników wesela. Semeniuk dodała, że wszystkie decyzje podejmowane są z uwzględnieniem postulatów branży weselnej. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ważna wiadomość dla urodzonych przed 1970 rokiem. To już pewne
  2. Ministerstwo ogłosiło zmiany w trybie pilnym. Wprowadzony zostanie nowy obowiązek dla wszystkich Polaków, bez wyjątku
  3. Już w poniedziałek zostanie podjęta decyzja. Niepokojące doniesienia dla wszystkich mających w planach podróże
  4. Przygnębiające odkrycie TVN. Uwielbiana gwiazda żyje w tragicznych warunkach z 70 psami, szczury chodzą wszędzie
  5. Monika Kurska przeszła ciężkie chwile. O wielu kwestiach wolałaby nie wspominać i zapomnieć

Źródło: TVP INFO

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News