Można stracić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Polacy muszą uważać, można wpędzić się w nie lada kłopoty dot. ślubnych planów

Można stracić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Polacy muszą uważać, można wpędzić się w nie lada kłopoty dot. ślubnych planów Źródło: unsplash.com Luis Tosta

Wesele planowane już od dłuższego czasu może przynieść nie łzy szczęścia i radości, ale wściekłości i żalu. Polacy muszą uważać, ponieważ mogą wpaść w ogromne tarapaty. Wiele osób już teraz nieświadomie zmaga się z wysokimi długami.

Wesele w 2020 roku należy chyba do najbardziej kłopotliwych uroczystości. Najpierw nie można było ich organizować, potem limit gości sukcesywnie zwiększano - dziś na weselu może bawić się do 150 osób przy zachowanym reżimie sanitarnym. Pojawiają się jednak kłopoty dla wielu par młodych.

Wszyscy boją się masowych zarażeń

Przyszli małżonkowie w ostatnim czasie coraz częściej decydują się na odwołanie wesela. Wszystko w trosce o swoich bliskich i niską odporność najstarszych osób z poszczególnych rodzin. Media podają coraz więcej przypadków, kiedy to przyjęcia są wręcz punktem zapalnym epidemii. W związku z coraz częstszymi zachorowaniami mają zostać wprowadzone kontrole, a Ministerstwo Zdrowia rozważa zakazanie wesel w niektórych regionach kraju.

Młodzi przy odwoływaniu wesela w związku ze strachem i zachowaniem zdrowego rozsądku, tracą ogromne pieniądze. Kwoty sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych. Przepadają wszystkie zadatki - na salę, DJ-a, kamerzystę, fotografa, catering i inne atrakcje. Firmy tłumaczą się faktem, że przecież prawo nie zakazuje organizować wesel.

Miało być wesele, są ogromne długi

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Mieliśmy mieć wesele we wrześniu. Zaprosiliśmy 150 osób. Jednak ze względu na stan zdrowia pana młodego i wzrost zakażeń koronawirusem decydujemy się na rezygnację z imprezy. Będzie tylko ślub i obiad dla rodziców i świadków. Niestety, restauracja, DJ, catering nie zwrócą nam zadatków, które już wpłaciliśmy. Twierdzą, że impreza może się odbyć, bo nie ma odgórnego zakazu i rezygnujemy z niej przez własne widzimisię. W błoto poszło 15 tysięcy złotych - opowiada cytowana przez "Super Express" pani Karolina z Warszawy.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilna decyzja Mateusza Morawieckiego. Nie mogło być inaczej, wszystko w związku z ogromnym dramatem ludzkim
2. Wesela mogą zostać zakazane? Rzeczpospolita przekazała zaskakujące wiadomości

W umowie oczywiście są zapisane specjalne paragrafy, a jeden z nich mówi o tym, że zadatek może być zwrócony przy "sile wyższej". Niestety, nie jest nią pandemia koronawirusa, ponieważ rząd nadal zezwala na wesela liczące do 150 gości. To pary młode rezygnują niedługo przed terminem i biorą na siebie wszelkie straty.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masowe kontrole zaczną się już w tym tygodniu. Ministerstwo potwierdziło, Polacy uważajcie
  2. Rząd podjął nagłą decyzję, wprowadzono zakaz. Zbyt duże niebezpieczeństwo
  3. Nagła zmiana w ostatniej chwili. Rząd wprowadził nowe zasady, obejmą wszystkich obywateli kraju
  4. Działania podjęte w trybie pilnym. Ministerstwo Zdrowia przekazało nagły komunikat
  5. Zadziwiające, najnowsze ustalenia mediów. Ministerstwo ma tworzyć specjalną listę, może być na niej twoje miasto

Źródło: Super Express

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News