Dzień przed weselem dowiedzieli się, że imprezy nie będzie. Organizator zniknął z pieniędzmi

Dzień przed weselem dowiedzieli się, że imprezy nie będzie. Organizator zniknął z pieniędzmi Źródło: Wikimedia Commons

Wesele miało być najpiękniejszym dniem w ich życiu. Mieli płakać ze wzruszenia i rzeczywiście płakali, nawet już dzień wcześniej. Dzień przed ślubem - to wtedy polecały pierwsze łzy. Nie była to jednak oznaka wzruszenia, a gorzki płacz.

Wesele, zabawa i wspomnienia, które zostaną z nami na całe życie. Dzień idealny, dzień niezapomniany, dzień wyczekiwany przez młodą parę, rodzinę i przyjaciół. Jak się okazuje jednak, nie dla każdego. Bo ten z reguły wspaniały dzień może zamienić się w prawdziwy koszmar i to jeszcze zanim wesele się zacznie. 

Tak stało się w przypadku kilku par, które zachęcone barwnymi opisami sal, pozytywnymi komentarzami i wzruszającymi historiami innych, zdecydowały się zorganizować wesela w jednej z dwóch sal należącej do pewnej spółki. Wartość jednego niezorganizowanego ostatecznie wesela to kosz ok 50 tysięcy złotych. Poszkodowanych osób jest około stu. Szybka matematyka i wiemy już, ile oszuści mogli wyciągnąć za zrujnowanie marzeń młodych. 

Spółka o której mowa swoją działalność prowadzi już od 2017 roku. Co zadziwiające, na swoim koncie mają również wesela, które rzeczywiście się odbyły. Byli w stanie spełniać czyjeś marzenia, lecz do pewnego czasu. Nikt nie wie co się wydarzyło i w którym momencie wszystko przestało się układać. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wesela nie było. Pieniędzy nie ma. Co dalej?

Sale znajdujące się na warszawskiej Pradze i Konstancie były podnajmowane przez spółkę. Sale bezsprzecznie istniały, więc nic nie stało na przeszkodzie, żeby wesela się nie odbyły. Jednak los, a raczej oszuści, zadecydowali inaczej. Pary na dzień przed wyznaczonym terminem wesela były informowane o tym, że ich plany nie dojdą do skutku. 

Poszkodowani młodzi stworzyli w mediach społecznościowych grupę. Kolejni członkowie-ofiary zaczęli pojawiać się jak grzyby po deszczu. Razem postanowili działać aby odzyskać pieniądze stracone na wesela, które się nie odbyły. Prawnik jest zdania, że powinni jako jeden poszkodowany wystąpić razem o odszkodowanie. Takim sposobem mają większe szanse na odzyskanie wkładu w wesela. 

Dzisiaj grzeje: 1. Śledztwo ws. Bieniuka zostało utajnione. Prokuratura wyjaśnia nagłe okoliczności

2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Do warszawskiej policji póki co wpłynęły dwa zawiadomienia o możliwym popełnieniu przestępstwa. Sprawą zajmie się prokuratura, lecz bólu i rozczarowania młodzi nie zapomną już do końca życia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Tylko te 4 osoby mają NAJWIĘKSZE szanse, by wygrać fortunę tej jesieni. Te znaki zodiaku to niekwestionowani wybrańcy losu
  3. Juror Tańca z Gwiazdami przeżywa dramat. Choruje na straszną chorobę, jego małżeństwo legło w gruzach
  4. Skąd pochodzi Violetta Villas? Niesamowita historia
  5. Dopiero teraz wyszło na jaw. Nietypowe wydarzenia na pogrzebie Woźniak-Staraka, nagle wszyscy zaczęli zdejmować buty

źródło: Polska The Times

Następny artykuł