Zobaczyła zawartość kopert. Brzydzi się swoimi gośćmi weselnymi

Zobaczyła zawartość kopert. Brzydzi się swoimi gośćmi weselnymi Źródło: Unsplash/ Beatriz Pérez Moya

Wesele to wydarzenie, które wymaga nie tylko wielkiej ilości czasu i energii na przygotowania, lecz także niemałych pieniędzy. Pary młode zazwyczaj liczą, że część wydatków zwróci się w kopertach od gości. Niestety, czasem czeka je duże rozczarowanie.

Wesele to bardzo skomplikowana uroczystość. Para młoda poświęca wiele czasu na zaplanowanie każdego szczegółu tak, by wszystko było idealnie dograne. Oczywiście perfekcyjne wesele to także koszty. Pary młode zawsze liczą, że choć część inwestycji zwróci się dzięki prezentom wręczanym w kopertach. Niestety, zdarzają się weselnicy, którzy chcą wykiwać młode małżeństwa. Taka historia przydarzyła się Marzenie.

Wesele bez zwrotu kosztów. Niemiła historia Marzeny

Marzena, która jakiś czas temu brała ślub, podzieliła się swoją przykrą historią z portalem Papilot. Dziewczyna czuje się oszukana - a tym bardziej boli, że wykiwali ją niektórzy z jej własnych gości weselnych. 

Oczywiście, nie powinno się zapraszać ludzi na swój ślub i wesele z myślą o pieniądzach, które przyniosą. Weselnicy to osoby, z którymi chce się świętować jedną z najważniejszych chwil w swoim życiu. Ale działa to też w drugą stronę - gość nie powinien przychodzić na imprezę tylko po to, by najeść i napić się za darmo. Młodym należy się szacunek.

Stać ich na wiele prócz prezentu. Zawód panny młodej

Marzena tłumaczy, że zawartość koperty jest ważnym gestem. Jak mówi - nie chodzi o to, by licytować się na kwoty, ale o to, by zachować respekt i nie ofiarowywać kilku złotych. Ona sama wyznawała zasadę, że daje tyle, na ile ją aktualnie stać. Bez sztucznego zawyżania, aby dobrze wypaść, ale i nie przychodziła z pustymi rękoma. Jeżeli musiała czegoś sobie odmówić, by dać młodym godną kwotę - nie stanowiło to dla niej problemu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tymczasem na swoim własnym weselu przeżyła ogromne rozczarowanie. Część z weselników poskąpiła jej prezentu. Najgorsze, jak sama mówi, że doskonale wie, kto ile dał i pamięta o tym. Gdy widzi, że skąpy gość kupuje sobie kolejny nowy samochód, a jej wręczył kilka złotych, robi jej się przykro. Nie rozumie, dlaczego ludzie, którzy powinni cieszyć się wraz z nią, postąpili tak cynicznie - stać ich na długie, zagraniczne wakacje, a do koperty włożyli parę groszy.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny wokalista. Zmarł po ciężkiej chorobie, opłakują go gwiazdy
2. Rozwiązała się wielka zagadka dot. obecności tajemniczej Ewy na motorówce Staraka. Prokuratura podała informacje

Marzena uważa, że o takich sprawach trzeba głośno mówić. Wesele powinno odbywać się na zasadzie wzajemnego szacunku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tysiące rodzin ODCIĘTYCH od 500 plus. Ty też możesz mieć problem
  2. Zdradzał żonę z koleżanką z pracy. Złapała go z nią w łóżku i zrobiła kompromitujące zdjęcie
  3. Nasze babcie miały niesamowite sekretne sposoby na placki ziemniaczane. Zapach i smak aż czuć przez monitor
  4. Rydzyk będzie kształcił pielęgniarki. Zajmą się cielesnością
  5. Dwa wielkie psy rzuciły się na 8-latkę i jej maleńką suczkę. Nagle zza dziecka wybiegł ogromny rottweiler

Źródło: Popularne

Następny artykuł