Fatalne informacje dla Polaków. Nowe, rygorystyczne zasady ws. wesel są już praktycznie przesądzone

Fatalne informacje dla Polaków. Nowe, rygorystyczne zasady ws. wesel są już praktycznie przesądzone Źródło: Pxhere.com

Wesele to najważniejsza uroczystość w życiu każdego człowieka. Trudno się dziwić, że wielu narzeczonych marzy o idealnej uroczystości ślubnej, na której zaplanowanie przeznacza wiele pracy i środków finansowych. Niestety, panująca pandemia koronawirusa znacząco odmieniła realia branży weselnej. Już wkrótce przyszli nowożeńcy będą musieli przestrzegać kolejnych rygorystycznych zasad.

Wesele w dobie pandemii koronawirusa wiąże się z licznymi komplikacjami. Niemal każdego dnia do mediów trafiają informacje o kolejnych ogniskach zakażeń, które powstają podczas uroczystości tego typu. Przyszli nowożeńcy mają poważne powody do obaw. Głos w sprawie nowych zasad zabrał Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

Wesele w dobie pandemii będzie wiązało się z rygorystycznymi restrykcjami

Jarosław Pinkas poinformował, że do końca tygodnia Główny Inspektorat Sanitarny zakończy działania analityczne i przedstawi je premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Powodem podjętych działań są zatrważające dane dotyczące liczby zakażeń, do których do tej pory doszło podczas przyjęć weselnych. Inspektor Sanitarny poinformował, że odnotowano aż 900 zarażeń wśród gości weselnych w całej Polsce. GIS dąży do tego, żeby liczba gości podczas takich uroczystości została ograniczona

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Będę sugerował, żeby wesela były istotnie ograniczone. Zresztą część gości tego oczekuje, na przykład starsze osoby wcale nie chcą pójść na wesela, ale czasami nie wypada odmówić - mówił profesor Jarosław Pinkas w rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski.

Narzeczeni, którzy wkrótce staną na ślubnym kobiercu, będą musieli liczyć się nie tylko z koniecznością rejestracji wesela, ale także z zaproszeniem na nie tylko najbliższych sobie osób. Inspektor Sanitarny powołał się na restrykcje sanitarne, które obowiązują w innych europejskich krajach. Według niego, znaczne ograniczenie listy gości przyniosło znakomite efekty w kwestii bezpieczeństwa obywateli.

- 50 to jest dobra liczba. Brytyjczycy wprowadzili liczbę 30 gości - dodał.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, koronawirus w PKS i PKP. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnych kierunków

2. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?

3. Żywioł uderzył z potężną siłą. W jednej chwili śmierć poniosło 10 dzieci, tragiczne wiadomości

Ostateczną decyzję podejmie wkrótce Główny Inspektorat Sanitarny w porozumieniu z ministrem zdrowia, premierem i Państwowym Zakładem Higieny. Jarosław Pinkas zaznaczył jednak, że będzie sugerował, by liczba gości weselnych została ograniczona do 50 osób. Rejestracja zaproszonych będzie z kolei odbywać się drogą elektroniczną, a organami odpowiedzialnymi za przyjmowanie zgłoszeń będzie policja i powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne. Obiecał, że GIS dołoży wszelkich starań, by proces był jak najmniej kłopotliwy dla przyszłych państwa młodych.

Wiadomo już, że wesela, które odbędą się w czasach pandemii koronawirusa, nie będą wyglądały tak jak dotychczas. Dokładne wytyczne będą znane już wkrótce. Nowe, rygorystyczne zasady są już praktycznie przesądzone. W momencie, kiedy pojawi się konieczność kontroli uroczystości przez inspektorat sanitarny, raczej nie należy obawiać się przerwania zabawy. Każdy przypadek będzie jednak rozpatrywany indywidualnie. Do tej pory nie doszło do żadnych incydentów tego typu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiadomości TVP mocno odpłynęły? Danuta Holecka na wizji bez ogródek: "Na tle innych wypadamy lepiej"
  2. Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?
  3. Wicemarszałek Sejmu zakażona koronawirusem. Wiemy, w jakim jest stanie
  4. Lech Wałęsa może być wściekły. Informacje o jego żonie zwalają z nóg
  5. Niebywałe doniesienia o Jarosławie Kaczyńskim. Wyjawiła powód dlaczego jest kawalerem
  6. Mówiono, że jest gruba i skąpa, a została królową kuchni na długo przed Gessler. Zwykła kucharka stworzyła kulinarną biblię Polski

Źródło: Wirtualna Polska

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News