Łukasz Szumowski ma nowy pomysł walki z koronawirusem. Uderzy w wielu Polaków

Łukasz Szumowski ma nowy pomysł walki z koronawirusem. Uderzy w wielu Polaków Źródło: Jan Bielecki/East News

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w dzisiejszej rozmowie z RMF FM przedstawił swój nowy pomysł na walkę z koronawirusem. Uroczystości takie jak np. wesele mogą się odbywać na nieco innych warunkach niż obecnie. Wielu Polaków zaskoczy taka decyzja.

Czy uroczystości takie jak wesele mogą ponownie zostać zabronione? Minister zdrowia w dzisiejszej rozmowie z RMF FM został zapytany o to, jakie kolejne decyzje w sprawie walki z koronawirusem planuje rząd. Przedstawił także swój plan na reorganizację wesel w taki sposób, by tak często nie dochodziło tam do zakażeń koronawirusem.

Minister zdrowia przedstawił nowy pomysł na walkę z koronawirusem

Łukasz Szumowski powrócił pilnie z urlopu z powodu rekordowych zakażeń koronawirusem w kraju. W ostatniej rozmowie z RMF FM został zapytany o to, jakie są plany rządu w związku z obecną sytuacja epidemiologiczną. Odpowiedział także na pytanie, czy przewidywane będą kary dla właścicieli sklepów lub organizatorów wesel, w których doszło do zakażeń koronawirusem. 

- Nie samo karanie tam, gdzie dojdzie do zakażenia. Czasami nie jest winny organizator, jeżeli działał zgodnie z planem, jeżeli było nie więcej niż 150 osób. Trudno karać kogoś za takie działanie - stwierdził minister zdrowia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Zastanawiamy się, czy wprowadzić w tych obszarach kraju, gdzie jest więcej zakażeń, restrykcji polegających na tym, że na weselach mogłoby być mniej osób, czy nie wprowadzić pewnej rejestracji wesel, aby łatwiej móc je skontrolować. To na pewno poprawiłoby sytuację epidemiczną - dodał w rozmowie z RMF FM. Według ministra takie działania mogłyby poprawić sytuację epidemiologiczną w kraju. 

Obecnie wesela są jednym z częstych ognisk koronawirusa w Polsce. Sytuacja z dnia na dzień staje się coraz bardziej alarmująca, ponieważ od jakiegoś czasu gwałtownie wzrosła liczba zakażeń. Niestety z każdym dniem jest ona coraz większa. Ministra zapytano także, czy możemy się spodziewać sytuacji, kiedy w jednym powiecie będzie mogło bawić się 150 osób, a w sąsiednim będzie ona już ograniczona.

Dzisiaj grzeje: 1. Zapadła decyzja. Wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla części Polaków
2. Wiele osób nie miało pojęcia. Chodzi o ojca Beaty Szydło

3. Wiele osób wyrzuca pestki winogron. Nie wiedzą, co tracą, ponieważ można wykorzystać je we wspaniały sposób

- Tak. W końcu powiat to dosyć duże terytorium. Czasami powiaty, które są na liście tych, w których zakażeń jest więcej, sąsiadują ze sobą. Tam po prostu jest więcej tego wirusa, mamy więcej niż 10 przypadków na 10 tysięcy mieszkańców. To jest już wskaźnik dosyć obiektywny - przekazał minister zdrowia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szarpanina na planie „Top model”. Krupa i Wieniawa nagle zaczęły się kłócić, wszystko zarejestrowała kamera
  2. Szok. Wielka gwiazda nie zagra w Lidze Mistrzów. Piłkarz chce nagle zakończyć karierę, bo przyłapał żonę na zdradzie
  3. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
  4. Był na grzybach, kiedy poczuł okropny odór. Natrafił na "palce diabła", zdjęcia błyskawicznie obiegły sieć
  5. Zdjęcie wszystko ujawniło, nie ma wątpliwości. Nikt nie wiedział o tajemnicy Szymona Majewskiego
  6. Widzowie oglądali program "Sędzia Anna Maria Wesołowska", ale nic nie podejrzewali. Właśnie ujawniono zatrważającą prawdę
  7. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach
  8. Dlaczego Sekielski nagle chudnie? Podał lepszą niż wszystkie przepisy Gessler razem wzięte recepturę na zupę z buraka
  9. Co myśli mężczyzna-ginekolog podczas badania pacjentki? Szczere wyznania lekarzy

Źródło: Wprost

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News