Weronika Rosati otwiera fundację. Wiemy, komu będzie pomagać

Weronika Rosati otwiera fundację. Wiemy, komu będzie pomagać Źródło: youtube.com/gala

Weronika Rosati zdecydowała się na bardzo ważny krok. Aktorka, która zmaga się właśnie z problemami z rozwodem i samotnym wychowaniem dziecka zdecydowała się na otworzenie własnej fundacji. Wiemy już, komu artystka będzie chciała pomagać. Ten gest potrafi złamać serce i pokazuje, jak ważne są dla artystki osoby pokrzywdzone przez los.

Weronika Rosati nie ma za sobą łatwego czasu. Gwiazda telewizji zmuszona była do emigracji do Stanów Zjednoczonych po tym, jak została ofiarą przemocy domowej. Teraz aktorka wychowująca samotnie dziecko zdecydowała się na opowiedzenie o swoim nowym, niezwykłym projekcie, który pomoże tysiącom Polek. Taki gest ze strony słynnej celebrytki może być przełomowy i nagłośnić problem, będący często tematem tabu.

Weronika Rosati otwiera fundacje. Niezwykły gest gwiazdy.

Okazuje się, że Rosati, która przed kilkoma miesiącami wyznała, że była ofiarą przemocy domowej, zdecydowała się na otworzenie całkiem nowej działalności, jaką byłaby fundacja mająca na celu niesienia pomocy osobom pokrzywdzonym przez toksyczne relacje, a także matkom wychowującym dzieci samotnie. Na decyzję artystki o projekcie wpłynęły jej doświadczenia osobiste.

- Z własnego doświadczenia wiem, jak trudno jest samej zajmować się dzieckiem, jak trudno wyjść z toksycznego związku... (...) Muszę podejmować trudne wybory, cierpieć (...) Naprawdę dopiero teraz wiem, że podzielenie się moją historią z całą Polską było dobrym krokiem. Okazało się, że pomogłam o wiele większej liczbie Polek, co jest wspaniałe. Piszą do mnie setki kobiet (...) Jakoś mężczyźni nie potrzebują się solidaryzować, by walczyć o swoje prawa. My musimy i mam nadzieję, że dalej, solidarnie będziemy się w tym wspiera - wyznała artystka

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktorka o traktowaniu kobiet w Polsce

Według Rosati utworzenie takiej fundacji, która w założeniu pomagałaby ofiarom przemocy domowej, jest potrzebne, z racji krzywdzących Polki przepisów. Sama aktorka miała być zmuszona, aby opuścić ojczyznę z lęku przed byłym wybrankiem swojego serca, ponieważ nie mogła liczyć na tak dużą pomoc, jaką dostała w Stanach Zjednoczonych.

– Zatem chroni mnie amerykańskie prawo i widzę ogromne różnice. W USA niemal natychmiast dostałam ochronę w postaci zakazu zbliżania się. Tam kobiety są o wiele bardziej chronione. W Polsce byłoby to niemożliwe - kwituje artystka.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Naga kobieta weszła do kościoła. To, co zrobiła potem oburzyło miliony katolików. To się nie mieści w głowie
  2. Ola Kwaśniewska pokazała intymne zdjęcie z łóżka. Fanom opadły szczęki, gdy zobaczyli kto obok niej leży
  3. Doda ujawniła sekrety swojej diety. Dzięki niej tak świetnie wygląda
  4. Mąż przypadkiem nagrał żonę. Czegoś tak dziwnego nie widział świat, chodzi o opiekę nad dzieckiem
  5. Niesamowite nagrania Agnieszki Kotulanki krążą po sieci. Fani we łzach
  6. 11-latka miała niezwykle rzadko spotykany, nieoperacyjny nowotwór. Lekarz zaniemówił po ponownym badaniu

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News