Dorota Wellman, która została Kobietą Roku magazynu „Twój Styl”, ostro skrytykowała Agatę Dudę za brak publicznych wypowiedzi na ważne tematy. Uważa, że Pierwsza Dama zachowuje się jak „milcząca kukła” i źle pełni swoją funkcję. Część swoich zarzutów skierowała również w stronę byłej Pierwszej Damy Anny Komorowskiej. 

Rola Pierwszej Damy, tak mi się wydaje, nie polega na noszeniu ładnych sukienek, dobrze dopasowanych, jak się ma taką sylwetkę. Nie polega też na tym, żeby jeździć gdzieś z mężem i go reprezentować, stać z tyłu i nie mówić nic. Rola Pierwszej Damy to rola niezwykle ważna, którą można cudownie wykorzystać dla ważnych, istotnych apektów społecznych – przekonywała Wellman w rozmowie z dziennikarką Super Expressu Pauliną Koziejowską.

Dorota Wellman odnosiła się do głośnego ostatnimi czasy tematu zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Uważa, że „Pierwsza Dama powinna poprzeć kobiety, które niegdyś poparły jej męża”.

– Powinna odezwać się w tej sprawie, poprzeć kobiety, które niegdyś poparły jej męża, oddając na niego głos. Rolą Pierwszej Damy jest również wspomaganie osób potrzebujących, zwracanie uwagi na istotne sprawy, które dzieją się w tym kraju. Pierwsza Dama nie jest milczącą kukłą, która stoi i ładnie się uśmiecha! Pierwsza Dama ma swoje zadania. Tak uważam, że powinna pełnić swoją funkcję w tym kraju.

Wellman część swoich zarzutów skierowała również w stronę Anny Komorowskiej. Uważa, że Polskie Damy nie wykorzystują szansy, jakie stwarza im funkcja. Twierdzi, że zbyt często są „tylko żonami swoich mężów prezydentów”.

źródło:

...

Zobacz również