W programie Tomasza Lisa w Onecie wystąpiła Dorota Wellman, która w ostrych słowach wypowiedziała się na temat rządu, sytuacji wewnętrznej oraz stosunkach między Polakami, które według niej mogą prowadzić do wojny domowej. 

– Jak będzie tak dalej, to będzie źle. Będzie jak w Serbii i Chorwacji, gdzie ćwierć wieku temu była wojna. Bardzo się tego obawiam, miałam to okazję widzieć jako dziennikarz i wiem o czym mówię. Sąsiad sąsiadowi, płot w płot, był wrogiem do tego stopnia, że gdy ktoś to elegancko podpalił, to można było zabić – mówiła Wellman.

– Jeśli dalej będzie tak podkręcana atmosfera, to wszystko się może zdarzyć. Jeden wariat może zrobić coś nieodpowiedzialnego i to się potoczy tak, że się tego nie spodziewamy – dodała

– Wiadomo kto podkręca atmosferę. Podkręca ją partia rządząca. Szuka wspólnego wroga, dzieli na lepszych i gorszych, czego sobie nie życzę. Nie uważam, żebym była gorszym czy lepszym sortem. To powoduje, że emocje rosną. Ja jestem dobrym sortem, prawdziwą Polką, patriotką. Nie wyjadę stąd nigdy w życiu, choćby skały srały.

W dalszej części programu Tomasza Lisa, Dorota Wellman krytykowała TVP, którą nazwała propagandową, ministra Glińskiego oraz poziom komentarzy w internecie.

...

Zobacz również