Andrey Iłłarionow był przez 5 lat doradcą ekonomicznym prezydenta Władimira Putina. W programie Dzień Dobry TVN 28 listopada wypowiedział się między innymi na temat katastrofy smoleńskiej. 

„Żadne drzewo, żadna brzoza nie jest w stanie zniszczyć skrzydła takiego samolotu, to jest absolutnie jasne, poza wątpliwością. Dlatego musimy wiedzieć co tak naprawdę stało, musimy zadawać pytania. Wiemy, że oficjalny raport MAK-u zawiera pewne elementy czy odpowiedzi, które nie odnoszą się do rzeczywistości, czyli warunków panujących na lotnisku. Mimo to, wrak samolotu nadal jest w Smoleńsku, nadal nie został przekazany stronie polskiej. I powstaje pytanie, dlaczego?” – mówił były doradca Putina.

” Również pamiętamy, że po tej tragedii pojawiają się tak zwani „świadkowie” tejże sytuacji i okazało się, że byli to agenci służb specjalnych, a nie prawdziwi świadkowie. Dlatego musimy zrozumieć czemu to się stało?” – dodał.

– Dużo pytań, na które dziś nie znajdziemy odpowiedzi, ale warto je zadawać – powiedział zdumiony Marcin Prokop.


Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.