Tego co się stało nawet Jarosław Kaczyński się nie spodziewał. Węgrzy ostatecznie zdradzili PiS i nie poparli reform przeprowadzonych w naszym kraju! Przedstawiciel tego kraju zgodził się z miażdżącą krytyką polskich władz przez europejskich prawników. 

Teoretycznie węgierski przedstawiciel w Komisji Weneckiej z początku jako jedyny z wszystkich członków pozytywnie komentował zapisy ustaw prezydenta Dudy i rządzącej partii. Potem jednak zmienił front i zgodził się z krytycznymi uwagami wobec naszego kraju, jakie zapadły na dyskusji. Czy zdrada Kaczyńskiego była efektem politycznych nacisków w trakcie przerwy w posiedzeniu? Tego nie wiemy.

Dyskusja odbywa się bez członka Komisji pochodzącego z kraju, którego dotyczy opinia. W tym wypadku więc nie mogło być obecnego polskiego przedstawiciela.

ZOBACZ TAKŻE: Oto pierwszy problem Morawieckiego. Miażdżące Polskę …

Komisja Wenecka nie jest zadowolona z reform polskiego sądownictwa

Komisja Wenecka wyraziła w piątek opinię dotyczącą rządowej ustawy o ustroju sądów powszechnych, a także dwóch projektów ustaw prezydenta Andrzeja Dudy. Według niej „wystawiają one na poważne ryzyko” niezależność „wszystkich stron” polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Komisja uznała, że ustawa o Sądzie Najwyższym wyraźnie  „zagraża niezależności sądownictwa jako całości”. W oświadczeniu komisja przyjęła również fakt, iż władze w Warszawie deklarują otwartość na dialog.

ZOBACZ TAKŻE: To największy KOSZMAR PIS. Kaczyński boi się tego …

Komisja Wenecka jest organem doradczym Rady Europy. Składa się z niezależnych ekspertów z prawa konstytucyjnego i międzynarodowego.

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat


Internauci komentują zmianę premiera. Jest ostro! [MEMY]


Źródło: interia.pl

 

...

Zobacz również