Węgry mają coraz większe problemy z narastająca falą uchodźców. Imigranci zbierają się na budapesztańskim dworcu w oczekiwaniu na pociągi, którymi chcą dotrzeć do Niemiec. Ostatnio węgierska policja rozgoniła koczujących tam uciekinierów i zablokowała im wejście, więc ci zaczęli protest.

Węgrzy zamierzają przegłosować prawo, zgodnie z którym, rząd będzie mógł użyć wojska przeciwko imigrantom. Jeśli do tego dojdzie, opozycyjna względem partii Orbana Koalicja Demokratyczna zapowiedziała, że zaskarży Węgry w Trybunale Karnym w Hadze i zawnioskuje o ukaranie państwa – czytamy na Politics.hu

Media społecznościowe z kolei obiega zdjęcie wrzucone na Facebooka przez jednego z Węgrów, na którym widać wyrzucone do śmietnika kanapki, którymi Węgrzy obdarowali imigrantów. Wiele osób jest oburzonych zachowaniem uchodźców.

obrazek 316

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło: Natemat.pl, Politics.hu, Facebook.com

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.