Węgry wypowiadają UE wojnę! "Obronimy Polskę!"

Węgry wypowiadają UE wojnę! "Obronimy Polskę!"

Węgry wypowiadają UE wojnę! Chcą bronić Polskę. Nie zgadzają się z decyzją Komisji Europejskiej. "To niesprawiedliwe".

Komisja Europejska podjęła decyzję o uruchomieniu art. 7.1 wobec Polski. To pierwszy taki przypadek w historii. Wprowadzona w kraju ustawa o sądach najwyższych została skierowana do Trybunału Sprawiedliwości. Rząd węgierski będzie bronić Polski, twierdząc iż to niesprawiedliwa decyzja. ZOBACZ TAKŻE: Oto co dokładnie oznacza artykuł 7. Prościej się nie da

Węgry wypowiadają UE wojnę!

 - Przyjaźń polsko-węgierska i wierność węgierskiego rządu porozumieniom zobowiązuje nas, byśmy na wszystkich forach sprzeciwiali się krokowi Komisji - stwierdził wicepremier Węgier Zsolt Semjen.
Zdaniem wicepremiera decyzja jest niesprawiedliwa oraz bezpodstawna i narusza suwerenność Polski. Sejmen nie zgadza się na to, by Bruksela wywierała aż taką presję. Twierdzi bowiem, iż nie powinno karać się demokratycznych rządów. Zarzucił tym samym Komisji, iż często nie podejmowała żadnych kroków, podczas gdy inne państwa nie przestrzegały traktatów.
- to typowy przypadek stosowania podwójnych standardów, a to, co Komisja Europejska teraz robi, jest sprzeczne z wartościami europejskimi.
Dodał też, że Europa potrzebuje Polski. źródło: http://www.rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News