Węgry: Uchodźca walczący z policją spędzi długie lata w więzieniu

Węgry: Uchodźca walczący z policją spędzi długie lata w więzieniu Źródło: źródło: trend.az, o0bg.com

Lider grupy imigrantów, która w we wrześniu ubiegłego roku wznieciła w przygranicznej węgierskiej miejscowości zamieszki, pójdzie do więzienia. W procesie, jaki toczony był w sprawie uchodźcy, zapadł najwyższy dotąd wyrok, jeśli chodzi o te, które sądy węgierskie wydawały w ramach kryzysu migracyjnego.

40-letni Ahmed Hamed, bo tak brzmi imię imigranta, którego sprawa właśnie zakończyła się w węgierskim sądzie, we wrześniu 2015 roku wzniecił zamieszki w miejscowości Roeszke. W starciach między policją a imigrantami ponad 100 uchodźców i 15 policjantów odniosło obrażenia.

Hamed przewodził wtedy imigrantami. Nawoływał przez megafon do atakowania policjantów i przebicia się przez granicę serbsko-węgierską. 40-letni Syryjczyk miotał też kamieniami w policjantów. Taki atak na funkcjonariusza policji uznawany jest na Węgrzech za "akt terroru" i spotyka się z surową karą.

Węgierska policja opanowała sytuację w Roeszke dopiero kiedy do akcji wkroczyły armatki wodne i gaz łzawiący. Po ponad roku natomiast Hamed został ukarany za swoją działalność. W związku z nią będzie musiał spędzić 10 lat w więzieniu. Syryjczyk przez cały proces nie przyznał się jednak do zarzucanych mu czynów. 40-latek płakał, gdy ogłaszano wyrok.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: ndie.pl pt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News