Robi się coraz bardziej gorąco na granicy Węgier z Serbią w miejscowości na przejściu granicznym Horgosz-Roeszke. W momencie, gdy imigranci sforsowali ogrodzenie z drutu kolczastego policja użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego.

Na obrazkach z relacji telewizyjnych na żywo widać było strzegących granicy wielu funkcjonariuszy policji, wozy opancerzone a także armatki wodne co chwilę polewające agresywny tłum imigrantów. Rzucali oni w policję kamieniami, ta odpowiadała na ataki gazem łzawiącym. Na miejscu są również karetki pogotowia.

Forsujący granicę imigranci sprawiają wrażenie bardzo zdeterminowanych. Na granicy węgierskiej zgromadziło się ich około tysiąca i cały czas usiłują przedrzeć się na teren Węgier.

Przypomnijmy, w związku z kryzysem migracyjnym Victor Orban zdecydował się uszczelnić granice, by zatamować falę uchodźców dla której Węgry są głównym szlakiem w podróży migrantów do państw Europy zachodniej, głównie do Niemiec.

This video shows the moment police on the Hungary-Serbia border started using tear gas and water cannon on migrants http://trib.al/u2Rlihu

Posted by Sky News on 16 września 2015

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Zobacz również

ds, źródło: Rmf24.pl, Sky News

Zobacz również