Węgry: trwają starcia imigrantów z policją. Kamienie vs gaz i armatki wodne (video)

Węgry: trwają starcia imigrantów z policją. Kamienie vs gaz i armatki wodne (video) Źródło: Fot. Facebook.com

Robi się coraz bardziej gorąco na granicy Węgier z Serbią w miejscowości na przejściu granicznym Horgosz-Roeszke. W momencie, gdy imigranci sforsowali ogrodzenie z drutu kolczastego policja użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego.

Na obrazkach z relacji telewizyjnych na żywo widać było strzegących granicy wielu funkcjonariuszy policji, wozy opancerzone a także armatki wodne co chwilę polewające agresywny tłum imigrantów. Rzucali oni w policję kamieniami, ta odpowiadała na ataki gazem łzawiącym. Na miejscu są również karetki pogotowia. Forsujący granicę imigranci sprawiają wrażenie bardzo zdeterminowanych. Na granicy węgierskiej zgromadziło się ich około tysiąca i cały czas usiłują przedrzeć się na teren Węgier. Przypomnijmy, w związku z kryzysem migracyjnym Victor Orban zdecydował się uszczelnić granice, by zatamować falę uchodźców dla której Węgry są głównym szlakiem w podróży migrantów do państw Europy zachodniej, głównie do Niemiec.

This video shows the moment police on the Hungary-Serbia border started using tear gas and water cannon on migrants http://trib.al/u2Rlihu

Posted by Sky News on 16 września 2015
Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
ds, źródło: Rmf24.pl, Sky News
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News