Przez Węgry przedzierają się nielegalni imigranci szukający azylu w państwach oferujących dobre warunki socjalne. Na teren Węgier wdzierają się głównie przez granicę z Serbią i zmierzają ku państwom Europy zachodniej i północnej. Wiktor Orban zdecydował o przyśpieszeniu budowy antyimigranckiego muru – czytamy na portalu Defence24.pl

Węgrzy coraz lepiej radzą sobie z organizacją rąk do pracy przy wielkim płocie. Zaangażowali do budowy m.in. żołnierzy i więźniów. Do akcji podłączeni zostali również bezrobotni – praca przy murze jest elementem narodowego programu walki z bezrobociem.

Szacuje się, że samą granicę serbsko-węgierską przekroczyło około 50 tys. uchodźców, a ogółem przez Węgry tylko w tym roku przetoczyło się ponad 100 tys. uciekinierów.

Pierwotnie mur miał być ukończony w listopadzie, jednak po przyśpieszeniu procesu budowy zakłada się jego skończenie jeszcze w sierpniu. Węgrzy nic sobie nie robią z krytycznych głosów niektórych europejskich środowisk, którym nie podoba się antyimgrancka polityka Madziarów.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds

...

Zobacz również

Zobacz również