"Wegetarianizm obraża Boga?" Odważne słowa posła Konfederacji, których szybko pożałował

"Wegetarianizm obraża Boga?" Odważne słowa posła Konfederacji, których szybko pożałował Źródło: youtube.com/tvrepublika

Wegetarianizm jest obrazą Boga? Takim poglądem podzielił się jeden z czołowych polityków Konfederacji. Jego słowa rozeszły się echem, a jeden z internautów kapitalnie go zripostował.

Wegetarianizm jest modą, która jest wybierana przez coraz to większą ilość Polaków. Dieta bezmięsna wywołuje czasem dyskusję, a jej największym przeciwnikiem okazuje się nowy poseł Konfederacji. Krzysztof Bosak uargumentował, że jedzenie mięsa jest jawnym przeciwstawianiem się woli Boga. Jeden z internautów w błyskotliwy sposób skomentował wypowiedź posła i zawstydził go przed internautami.

Wegetarianizm przeciwny Bogu? Krzysztof Bosak szokuje internautów

Według posła Konfederacji niejedzenie mięsa jest największą przykrością, jaką można wyrządzić Bogu. Wypowiedź padła w komentarzu do słów księdza Daniela Wachowiaka, który pisał na Twitterze o upadku tradycyjnych chrześcijańskich wartości.

- Kiedy przegraliśmy duchową walkę o człowieka? Weganizm i dieta zamiast bezmięsnego piątku czy postu. Joga zamiast chrześcijańskiej medytacji. Konkubinaty zamiast małżeństw. W Biblii jest wzmianka na temat jedzenia mięsa - chodzi o słowa Zabijaj, Piotrze i jedz (Dz 10) - pisał Wachowiak.

Jego słowa podchwycił i rozwinął Krzysztof Bosak, który przyznał rację duchownemu i postanowił rozszerzyć tę wypowiedź o dodatkowe wątki.

- Czy można zaryzykować tezę, że człowiek, wybierając całkowity wegetarianizm z innych względów niż autentycznie zdrowotne (np. uczulenie ma mięso, jeśli takie jest) lub pokutnych (świadome wyrzeczenie) obraża Stwórcę swym zachowaniem, niczym gość gospodarza, odmawiając poczęstunku? - pisał polityk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Internauta zawstydził posła Konfederacji

Kiedy internauci na Twitterze zobaczyli wpis Bosaka, od razu zaczęli go komentować. Największy poklask dostał jednak internauta, który stwierdził, że wątek wegetarianizmu też jest poruszony w Biblii, a sama dieta oparta o potrawy bezmięsne jest tak samo miła dla Pana Boga, jak ta złożona ze zwierząt.

Dzisiaj grzeje: 1. Wmawiała wszystkim, że jej córka jest śmiertelnie chora. Zbierała pieniądze na jej leczenie, a sama ją zabiła
2. Suczka zaszła w ciążę, jej brzuch nie przestawał rosnąć. Gdy doszło do porodu, poznali nieprawdopodobną prawdę, nigdy tego nie zapomną

- I rzekł Bóg: Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem (Rdz 1,29-30) - napisał internauta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rząd chce zarobić na wzroście liczby ZGONÓW. Może zyskać 3,4 mld złotych
  2. Legendarna polska aktorka zmarła na scenie w trakcie odgrywania roli. Widzowie myśleli, że to część przedstawienia
  3. Krzysztof Jackowski ma wyjątkowo ważne przesłanie dla Polaków. Ostrzega przed konsekwencjami jednej rzeczy
  4. Masz taki telefon? Uważaj, mają błąd, przez który możesz stracić wszystkie pieniądze
  5. Młodziutka córka Maryli Rodowicz ujawniła prawdę o koszmarnej chorobie. Niesamowicie tajemnicza osoba

Źródło: Wprost

Następny artykuł