Coraz więcej Polaków rezygnuje z mięsa. Odczuje to rynek spożywczy

Coraz więcej Polaków rezygnuje z mięsa. Odczuje to rynek spożywczy Źródło: Pixabay/feitogomez

Wegetarianizm cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków. Z roku na rok liczba osób, która rezygnuje z mięsa w swojej diecie, wzrasta. Rynek spożywczy może poważnie odczuć te zmiany w nawykach żywieniowych rodaków.

Wegetarianizm z roku na rok zyskuje coraz więcej sympatyków. Wiele osób już od dawna nie je mięsa, a liczni Polacy deklarują, że w niedługim czasie zamierzają zdecydować się na ten krok. Może się okazać, że rynek spożywczy dotkliwie odczuje zmiany w nawykach żywieniowych rodaków.

Wegetarianizm zyskuje na popularności

Już ponad milion osób w naszym kraju zrezygnowało z jedzenia mięsa. Na wegetarianizm i weganizm decyduje się przejść coraz więcej osób nie tylko dlatego, że jest modny i na czasie, ale przede wszystkim ludzie zaczęli zwracać uwagę na kwestie etyczne, które dotyczą uśmiercania zwierząt. Niektórzy na wyeliminowanie ze swojej diety mięsa decydują się ze względu na ekologię. Chodzi przede wszystkim o duże ilości wody, które zużywa się przy produkcji mięsa, a ponadto o emisję dwutlenku węgla emitowanego przez tę branżę. 

Kolejni Polacy chcą zrezygnować z mięsa

Jak wynika z badań przeprowadzonych dla portalu Pyszne.pl, już wkrótce kolejne dwa miliony Polaków przejdą na dietę wegetariańską bądź wegańską. Ponadto 43 proc., zgodnie z badaniem IQS, nie zrezygnuje z mięsa całkowicie, ale za to bardzo ograniczy jego spożywanie. Wygląda na to, że już niedługo przemysł spożywczy może poważnie odczuć te zmiany żywieniowe Polaków. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Najwięksi producenci spożywczy cały czas śledzą te zmiany i decydują się również na wzbogacenie swojej oferty o wegetariańskie produkty. Również popularne sieci fast foodów, a także stacje benzynowe, wprowadziły bezmięsne opcje w hot dogach czy hamburgerach. Także branża mleczarska stara się skorzystać na zmianie preferencji żywieniowych Polaków i tworzy wegańskie produkty.

Dzisiaj grzeje: 1. Córka obawiała się, że ktoś znęca się nad jej matką. Zainstalowała ukrytą kamerę i przeżyła szok
2. Wielka miłość Foremniak nie żyje. Wspomnienia gwiazdy wróciły przez syna Darii Trafankowskiej, którą też zabrała nagła śmierć

Zmiany może odczuć rynek spożywczy. Coraz więcej producentów będzie musiało dostosować swoją ofertę pod wegetariańskich i wegańskich konsumentów. W przeciwnym razie mogą wiele stracić. Produkty bezmięsne cieszą się coraz większą popularnością i wygląda na to, że z roku na rok będzie na nie coraz większe zapotrzebowanie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zapłacisz nawet 1 mln złotych kary. Wystarczy tylko JEDEN wpis
  2. Matka weszła do sypialni córki i prawie zemdlała. Natychmiast zadzwoniła po policję
  3. Wiele razy gwałcił córkę, ma z nią 6 dzieci. "Najbardziej odrażająca zbrodnia, z jaką miałem do czynienia”
  4. Kościół czeka wielka rewolucja? Chodzi o zniesienie celibatu, papież Franciszek zadecyduje
  5. Była kochanka księcia Karola wyjawiła mało znane sekrety. Wiadomo, w jaki sposób ukrywała się przed księżną Dianą

źródło: Money

Następny artykuł