Przez 15 lat była weganką. Przerażający powód sprawił, że wróciła do jedzenia mięsa

Przez 15 lat była weganką. Przerażający powód sprawił, że wróciła do jedzenia mięsa Źródło: instagram.com/healthy_with_nicole

Weganizm pozostaje jedną z najbardziej dyskusyjnych diet. Wiele osób odradza jej stosowanie, ponieważ łatwo można nabawić się ogromnych braków w organizmie. O tym przekonała się pewna kobieta - Nicole Carter.

Weganizm to dieta, która jest pochodną wegetarianizmu. Z tą różnicą jedynie, że unika się na niej produktów pochodzenia zwierzęcego - w tym jaj, mleka, produktów mlecznych, szerokopojętego nabiału. Można jeść warzywa, zboża, owoce, strączki, grzyby, nasiona. Mleko spożywa się jedynie produkowane z roślin. Taki tryb odżywiania przyjęła Nicole i gorzko tego pożałowała.

Weganizm znacznie pogorszył jej zdrowie

Nicole Carter ma 44 lata i od 15 lat stosuje dietę wegańską. Bardzo dobrze się na niej czuła i przestrzegała wszystkich wymaganych obostrzeń. Bazowała głównie na piciu soków owocowo-warzywnych i spożywaniu liściastych warzyw jak kapusta, sałata. Aby być jeszcze bardziej eko sama hodowała potrzebne produkty w przydomowym ogródku i kupowała jedzenie tylko w sklepach ze specjalnymi certyfikatami.

Po 15 latach zauważyła, że coś jest nie tak. Jej samopoczucie pogarszało się i Nicole zaczęła szukać powodu takiego stanu rzeczy. Częściej chorowała, choroby ją bardziej męczyły i wydłużały czas leczenia. Do tego wszystkiego doszły przewlekłe bóle stawów. Czasem nie była w stanie normalnie funkcjonować.

Zauważyła u siebie pojawiające się coraz częściej stany depresyjne oraz lękowe. Przez to psychiczne obciążenie źle spała. Przez rozregulowanie zegara biologicznego nie miała energii na nic.

Jej ciało coraz gorzej reagowało na dietę. Zaczęły się problemy z układem trawiennym. Wzdęcia, bóle, gazy i zaparcia to był jej chleb powszedni. Nabawiła się też zapalenia trzustki oraz kamieni nerkowych, przez które naprawdę się wycierpiała.

W 2006 roku przeszła operację usunięcia woreczka żółciowego, a 6 lat później wykryto wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Wyniki krwi były jednoznaczne - ciężka anemia i niedobory witaminy D. Mimo zażywania suplementów, miała niską zawartość ważnych witamin w organizmie.

Powrót do mięsa i świetne efekty

Rok temu Nicole przeanalizowała swoje odżywianie i postanowiła powrócić do jedzenia mięsa. Nie była to łatwa decyzja, ale zdrowie było ważniejsze. Po jakimś czasie na nowej diecie odczuła dawno niespotykany przypływ energii, a waga pokazywała 5 kilogramów mniej. To wszystko bez dodatkowych ćwiczeń czy specjalnych zaleceń dietetyka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jej układ trawienny wrócił do normy. Tak samo jak całe jej życie - zniknęły stany depresyjne, bóle stawów i mięśni, a Nicole przyznaje, że czuje się szczęśliwsza niż kiedykolwiek. Jej wyniki krwi wróciły do normy i już praktycznie nie ma śladów po dawnych zaniedbaniach.

Naukowcy przyznają, że dieta wegańska niektórym może służyć, a u niektórych może pustoszyć organizm. Każdy jest inny, a Nicole to jeden z wielu przypadków, gdy weganin wraca do normalnej diety.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak jest ZAKOCHANY! Wiemy w kim! Przyznał szczerze: „To był właśnie TEN strzał!"
  2. Edyta Górniak ma KRÓTKIE włosy! Wygląda jak 20 LAT temu, gdy zaczynała karierę!
  3. Egzekucja domu Marcinkiewicza. Isabel: Będę mogła w końcu spłacić długi i spać spokojnie
  4. Ogromny skandal! 3-latek bez rąk wyrzucony z restauracji przez kierownika, bo jadł nogami
  5. Przełomowe słowa Franciszka ws. zakonnic. Takiej deklaracji jeszcze nie było
  6. Ale poślady! Kaja Paschalska pochwaliła się niebywale odważnym zdjęciem (Foto)

Źródło: Abc Zdrowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News