weg
Wiadomości Pikio - 29 Września 2016

Weganie poddają się brutalnym torturom. "Solidaryzujemy się z krowami" (video +18)

Francuscy weganie i aktywiści działający na rzecz ochrony zwierząt hodowlanych postanowili zaszokować społeczeństwo, by w ten sposób przekonać je do swoich racji. Kilkanaście osób poddało się torturom tj. wypalanie numerów rozżarzonym żelazem na ciele czy biciu. 

Grupa francuskich wegan i obrońców zwierząt postanowiła przeprowadzić uliczny happening, podczas którego poddawali się torturom. Półnadzy mężczyźni i kobiety byli bici, poniżani, przypalani rozżarzonym żelazem oraz krępowani w folii.

Jak przekonują pomysłodawcy akcji, widok torturowanych ludzi ma uświadomić społeczeństwu co się dzieje ze zwierzętami hodowlanymi, które są podobnie traktowane.

- Zdecydowałem się na to, ponieważ zwierzęta przeżywają to każdego dnia swojego życia zanim się je zabije. W ten sposób chcę im oddać cześć i wyrazić swoją solidarność z nimi. To jest właśnie humanizm i empatia - mówi w rozmowie jeden z uczestników akcji.

Poniżej można obejrzeć nagranie z akcji, jednak ostrzegamy, że dla niektórych może się ono wydać brutalne i niesmaczne.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News