Gdzie na weekend poza miastem? Spędź miło czas z najbliższymi

Gdzie na weekend poza miastem? Spędź miło czas z najbliższymi Źródło: pixabay.com/moritz320

Weekend za miastem to idealny sposób na odpoczynek po długim tygodniu pracy. Gdzie możemy się wybrać na taki wypad? Polska jest pełna ciekawych miejsc. Mamy świetne pomysły na weekendy z rodziną i we dwoje!

Weekend za miastem to świetna ucieczka od zgiełku codziennego życia. Możliwości na spędzenie tego czasu jest mnóstwo - możemy postawić na odpoczynek na uboczu, można też wybrać wizytę w centrum wellness i przeznaczyć ten czas na zadbanie o swoje ciało i duszę. Przedstawiamy najlepsze pomysły na kilka dni za miastem.

Weekend we dwoje poza miastem

Kiedy wybieramy się gdzieś tylko z drugą połówką, często szukamy zacisznego miejsca, gdzie możemy skupić się na swoim towarzystwie i nie przejmować innymi ludźmi. Do takich wypadów idealne są okolice lasów, jezior i gór, gdzie nie spotkamy raczej innych osób. Świetnym pomysłem może być wybranie się na Mazury - klimat tego miejsca wręcz zmusza do odpoczynku, a mały domek letniskowy jest idealnym przytulnym gniazdkiem dla dwojga. Możemy też spróbować udać się w góry - Góry Stołowe są świetnym miejscem, gdzie nie ma zbyt dużo ludzi, a piękne szlaki zachęcają do długich spacerów. 

Rodzinny weekend za miastem

Jeśli decydujemy się wyjechać na weekend z całą rodziną, zazwyczaj poszukujemy czegoś bardziej ekscytującego - mniejsze dzieci nie będą chciały spędzić całego wyjazdu spacerując i odpoczywając. Na takie okazje dobrym celem może być Energylandia koło Krakowa. Dzieci znajdą tutaj różne karuzele, kolejki i inne atrakcje, które zajmą je na wiele godzin. Rodzice też będą mieli co robić - czekają na nich ekstremalne roller-coastery, a także strefa relaksu na tropikalnej wyspie. Po zabawie w parku znajdziemy też dobre knajpy i stoiska z najróżniejszym jedzeniem - są tam ryby, pizza, frytki i wiele innych!

Innym pomysłem może być wizyta w jednym z wielu zamków na terenie Polski. Odwiedziny w takim miejscu mogą być bardzo pobudzające dla wyobraźni dzieci - średniowiecze jest często głęboko zakorzenione w ich wyobraźni i zobaczenie prawdziwych murów zamkowych, czy wejście na basztę może być świetnym przeżyciem!

Jak jeszcze spędzić czas - weekend w SPA

W ciągu tygodnia bardzo dużo czasu spędzamy w pracy. Może to odbić się na naszym zdrowiu lub na tym, w jaki sposób dbamy o swoje ciało. Aby odwrócić skutki braku troski o nie, coraz częściej udajemy się na weekendowe wypady do SPA i ośrodków wellness. Są to zazwyczaj hotele połączone z centrum odnowy biologicznej, gdzie przez cały weekend możemy zażywać dobroczynnych zabiegów. Możliwości są prawie nieograniczone - zaczynają się od kąpieli w błocie lub masażu czekoladą, a kończą na akupunkturze całego ciała! Atmosfera relaksu panująca w takich miejscach bez wątpienia pozwoli nam zapomnieć o trudach codziennego życia.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Pogoda na majówkę 2019. Gdzie zastaniemy najładniejszą?
  2. Majówka we dwoje. Gdzie wyjechać na długi weekend z drugą połówką?
  3. Wniosek o urlop bezpłatny. Urlop a ubezpieczenie
  4. Na majówkę za granicą? Świetny pomysł, tylko gdzie?
  5. Wniosek o urlop, kiedy i jak go złożyć? Banalnie proste!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News