wędkowanie piorunujące odkrycie
Pixabay/MediaPromo
Joanna Szwalikowska - 13 Lipca 2020

Wędkarze niechcący dokonali piorunującego odkrycia. Od razu wyciągnęli telefony

Wędkowanie dla tych panów okazało się bardzo pożyteczną rozrywką. Trafili na znalezisko, dzięki któremu wyjaśniła się sprawa zanieczyszczenia rzeki w województwie łódzkim. Udało się ustalić szczegóły tego, jak doszło do tragicznych wydarzeń.

Wędkowanie uchodzi za dość spokojną rozrywkę, a jednak tym mężczyznom dostarczyło sporych wrażeń. Spędzając czas nad jeziorem, dokonali nieprawdopodobnego odkrycia. Dzięki nim udało się ostatecznie ustalić, co spowodowało katastrofę ekologiczną w Rogowie w województwie łódzkim. Wcześniej do rzeki dostała się ropa, która zanieczyściła wodę w zalewie na rzece Mrodze. Wędkarzom udało się ustalić przyczynę tragedii zupełnie przypadkowo.

córka Kinga Duda Karolina Korwin-PiotrowskaKinga Duda nie miała powodów do radości po przeczytaniu wiadomości. Zobaczyła ją tuż po wyborachCzytaj dalej

Mężczyźni podczas wędkowania dokonali niesamowitego odkrycia

Wielka plama ropy w zbiorniku wodnym w Rogowie pojawiła się już pod koniec czerwca, o czym zawiadomili okoliczni wędkarze. Do rzeki Mrogi i okolicznych gruntów dostały się tysiące litrów ropy. Niedługo później udało się ustalić, że w pobliskim rurociągu, złodzieje wykonali odwiert. Służby przypuszczały, że to właśnie to było powodem wycieku. Teraz wychodzą na jaw jednak nowe fakty.

Wspomniany ropociąg ciągnie się z Płocka do Koluszek, przecinając po drodze rzekę w Rogowie. To właśnie w tym miejscu złodzieje wywiercili dziurę, po czym podpięli się do rurociągu. Dzięki temu czujniki firmy PERN nie były w stanie tego wykryć. Przewód doprowadzono do beczki ukrytej w lesie, mieściło się w niej aż 3 tysiące litrów ropy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wiec wyborczy: Słowa Andrzeja DudyAndrzej Duda po zakończeniu wiecu powiedział kilka słów wprost do mikrofonu. Wielu poczuło się rozczarowanychCzytaj dalej

W taki sposób złodzieje mogli kraść ropę miesiącami. Nie byli w stanie jednak przewidzieć, że w trakcie burzy piorun uderzy w pobliskie drzewo.

- Prawdopodobnie prąd z wyładowania atmosferycznego rozszedł się po ziemi, przebiegł po stalowym przewodzie i pękł. W ten sposób ropa z rurociągu wypłynęła i wsiąkła w grunt - wyjaśniał wędkarz oraz gospodarz zalewu Adam Biernat.

Dzisiaj grzeje:

1. Polska w żałobie, wieść o nagłej śmierci zdruzgotała fanów. Nie żyje aktor "M jak miłość", "Klanu" i "Na Wspólnej"

2. Wystarczyła chwila nieuwagi. Roczny chłopczyk wypadł z okna na 4 piętrze bloku.

Dzięki wędkarzom, którzy przypadkowo odkryli powalone drzewo, udało się ustalić, co naprawdę było przyczyną katastrofy ekologicznej. To, co się wydarzyło, nie było winą złodziei, lecz burzy, choć trzeba przyznać, że złodzieje również mieli swój udział w tym katastrofalnym wypadku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piotr Żyła został zastąpiony przez nowego mężczyznę? Jego była żona pokazała zdjęcie, które sugeruje bardzo wiele (FOTO)
  2. Najlepsza od wielu lat wiadomość z polskich lasów. Elżbieta i Tomasz przekazali piorunujące wieści
  3. Niemal 10 milionów dzieci nie wróci do szkoły. Słowa ekspertów zasmucają
  4. Po weselu Ola otworzyła niepodpisaną kopertę. Zobaczyła zawartość i o mało nie dostała apopleksji
  5. PKW właśnie przekazało najnowsze wyniki wyborów
  6. Hanna Lis skomentowała wyniki wyborów. Gwiazda w mocnych słowach o Szymonie Hołowni i Władysławie Kosiniaku-Kamyszu

Protest wyborczyJak złożyć protest wyborczy? Kilka prostych kroków na zgłoszenie podejrzanych działań przy wyborachCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News