We Wrocławiu powstanie pierwsza w Polsce świątynia pogańska. Tak będzie wyglądać (FOTO)

We Wrocławiu powstanie pierwsza w Polsce świątynia pogańska. Tak będzie wyglądać (FOTO) Źródło: źródło: wikimedia.org/Llir, Lestat

O tym, że w ostatnich czasach coraz większą popularnością cieszy powrót do wiary pogańskiej nie jest dla nikogo nowością. Okazuje się, że nurt ten zwany obecnie neopogaństwem zaczyna zyskiwać popularność na tyle dużą, że jego zwolennicy zaczynają stawiać świątynie.

Jedna z nich stanąć ma we Wrocławiu. Byłby to pierwszy oficjalny obiekt kultu pogańskiego w naszym kraju. Pracą nad postawieniem świątyni wierzeń pogańskich zajmuje się organizacja Watra, która już rozpoczęła zbiórkę na ten cel.

Świątynia pogańskiej wiary miałaby stanąć nieopodal miejsca, gdzie w przeszłości pierwsi Słowianie oddawali cześć swoim bogom. Co więcej, obiekt ma być nie tylko świątynią. Mieścić w nim ma się także centrum słowiańskiej kultury, które będzie szerzyło wiedzę na temat tego, w jaki sposób żyli i czym trudnili się przodkowie Polaków.

W internecie dostępne są już wizualizacje obrazujące, jak świątynia miałaby wyglądać. Co ciekawe, obiekt postawiony we Wrocławiu nie byłby w Europie niczym nowym. W Szwecji i Rosji znajdują się już podobne obiekty kultów pogańskich.

źródło: zmianynaziemi.pl

Organizacja Watra w celu postawienia świątyni pogańskiej potrzebuje 70 tys. złotych. Już w pierwszych kilka dni na konto organizacji wpłynęły 4 tys. złotych na cel budowy.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News