Wdowa po gen. Kiszczaku chciała sprzedać teczkę TW Bolka

Wdowa po gen. Kiszczaku chciała sprzedać teczkę TW Bolka

Jak poinformował szef Instytutu Pamięci Narodowej, zabezpieczono w asyście policji dokumenty na temat tzw. TW Bolka, które były przechowywane w domu gen. Czesława Kiszczaka. Wdowa po generale chciała je sprzedać. 

Do Instytutu Pamięci Narodowej zgłosiła się Maria Kiszczak oferując sprzedaż - będącej w posiadaniu jej męża przez lata - teczki TW Bolka, które rzucają nowe światło na rzekomą współpracę byłego prezydenta Lecha Wałęsy ze służbami PRL. Jako dowód wdowa po gen. Kiszczaku zaprezentowała raport ze spotkania z TW Bolkiem.

IPN nie wyraził jednak zainteresowania kupnem dokumentów ale w asyście policji zabezpieczył wszystkie dokumenty przechowywane w domu Marii Kiszczak, na podstawie art. 28 ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, który mówi, że "każdy, kto bez tytułu prawnego posiada dokumenty zawierające informacje z zakresu działania Instytutu Pamięci, jest obowiązany wydać je bezzwłocznie Prezesowi Instytutu Pamięci".

To najwyraźniej finał śledztwa, które zostało wszczęte rok temu (zostało przerwane z uwagi na śmierć gen. Kiszczaka), które miało zbadać czy gen. Kiszczak jest w nielegalnym posiadaniu dokumentów nt. współpracy Wałęsy ze służbami PRL.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: gazeta Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News