Trumna pełna plastikowych worków. Do tego szczątki ośmiu innych osób. Tak wyglądała sekcja zwłok admirała, który stracił życie w katastrofie smoleńskiej. Przerażającą historię ujawniła wdowa po marynarzu.

Burza po ujawnieniu nieprawidłowości przy pochówku ofiar wypadku prezydenckiego Tupolewa trwa. Mariola Karweta, wdowa po dowódcy Marynarki Wojennej RP, adm. Andrzeju Karwecie opowiedziała o tym, jak potraktowano zwłoki jej ukochanego męża. Ich sekcja odbyła się 26 czerwca.

– Otwarto trumnę, zobaczyłam mundur mojego męża. Pod mundurem bielizna, nie jego – mała, w znacznie mniejszym rozmiarze, zielona, sądzę, że należała do przedstawiciela wojsk lądowych, szczuplejszego, niższego od mojego męża. Pod bielizną worki – jeden to worek, w jakim zwykle są transportowane ciała ofiar katastrof, morderstw, tyle tylko, że zwinięty i powiązany białym sznurem nylonowym, na jakim wieszano pranie. Obok dwa worki duże, ciemne, na śmieci. I reklamówka żółta, przejrzysta. Tak pochowano mojego męża, ale to nie wszystko – opowiada Karweta.

W workach były szczątki ośmiu innych osób. Zobaczono to natychmiastowo na obrazie z tomografii. Pani Mariola łamiącym się głosem wspomina tamte wydarzenia, w których uczestniczył także jej syn.

Nie miałam odwagi być przy tym ostatnim etapie. Tam był mój syn, kiedy ciało jego ojca – i jak się okazało nie tylko jego ojca – układano na stole sekcyjnym – relacjonuje wdowa.

To nie koniec tragicznych i bolesnych wydarzeń. Jeszcze w 2010 roku, żona śp. admirała, zaproszona została na uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod pomnik na Cmentarzu Powązkowskim. Na miejscu okazało się, że odbędzie się pogrzebanie skremowanych pozostałości 200 kilogramów szczątków ofiar katastrofy, w tym jej męża.

– Pojechałam na uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, znalazłam się na pogrzebie swojego męża. 200 kg niezidentyfikowanych szczątków zostało skremowane i pochowane pod kamieniem węgielnym. Nie wiem, czy tylko ja byłam szczególnie źle traktowana i tylko mnie nie informowano. Zemdlałam – ujawnia wstrząsające fakty wdowa po admirale Karwecie.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

źródło: gazeta.pl

...

Zobacz również