Wdowa po Mackiewiczu przerwała milczenie. Ujawniła, co naprawdę sądzi o Revol

Wdowa po Mackiewiczu przerwała milczenie. Ujawniła, co naprawdę sądzi o Revol Źródło: Instagram / Elisabeth Revol

Wdowa po Tomaszu Mackiewiczu pojawiła się niedawno w jednym z programów śniadaniowych. Anna Solska odniosła się w wywiadzie do książki Elisabeth Revol, która niedawno ukazała się na polskim rynku. Żona himalaisty opowiedziała także, jaka relacja łączy ją obecnie z jego przyjaciółką.

Wdowa po Tomaszu Mackiewiczu przez długi czas nie udzielała wywiadów, a o rodzinie wspinacza zrobiło się w mediach zdecydowanie ciszej. Temat jego tragicznej śmierci na Nanga Parbat powrócił jednak tuż po wydaniu przez Elisabeth Revol książki, w której opisała wspomnienia ze wspólnego zdobywania ostatniego szczytu. Te okazały się oczywiście przepełnione bólem oraz smutkiem z powodu dramatycznej straty przyjaciela.

Wdowa po Tomaszu Mackiewiczu opowiedziała o relacji z Elisabeth Revol

Publikację pt. „Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat" skomentowała w ostatnim czasie żona Mackiewicza, Anna Solska. Kobieta miała już oczywiście okazję przeczytać rzeczoną książkę, w której opisano ostatnie chwile życia jej męża. W rozmowie z "Dzień Dobry TVN" wdowa po himalaiście opowiedziała, co sądzi o tej trudnej dla siebie lekturze, ale także o jej autorce.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Ta książka to był dla niej potworny ból, ale jestem wdzięczna za tę książkę. Jest to strasznie bolesne, ale ponieważ historia stała się publiczna, intymność umierania Tomka przestała być nasza. (...) Ja wolę wiedzieć, co się stało, nawet jeśli to rozdziera serce, niż się domyślać. (...) Przez te dwa lata wielokrotnie się widziałyśmy. (...) Elisabeth wtedy była w stanie o wiele więcej powiedzieć osobie obcej niż mi. Nie była w stanie opowiedzieć mi o tych wydarzeniach. Była w bardzo złym stanie psychicznym - wyznała Solska.

Dramatyczne wspomnienia o odejściu Mackiewicza

Dzisiaj grzeje: 1. Niesamowite zdjęcie rzuciło internautów na kolana. Uchwycono magiczny moment przy -40 stopniach
2. Przyłapali Kingę Dudę na gorącym uczynku, nie wiedziała, że ją filmują z ukrycia. Będzie afera?

Wdowa po Mackiewiczu wyznała też, że nie ma do Revol żadnego żalu. Wie bowiem, że himalaistka zrobiła wszystko, co mogła, aby go ratować. Po tej tragedii spotkał ją za to podwójny dramat.

- Nie wiem, które piekło było dla Revol gorsze. To na Nanga Parbat, czy na dole, kiedy musiała odpierać wszystkie zarzuty. Spotkała ją straszna nienawiść i ogromna niesprawiedliwość. Jeszcze nie znając szczegółów, bardzo jej broniłam, a potem tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że było odwrotnie. Ona zrobiła dla niego wszystko, co mogła, a nawet więcej. Ona naprawdę myślała, że schodząc, zostawia mu szansę. Kiedy helikopter nie nadlatywał, w pewnym momencie chciała do niego wracać - opowiedziała żona Tomasza Mackiewicza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Nie jest dobrze. Serialowy Paździoch w złym stanie
  4. W chlebie, który kupujesz jest ten składnik? Robi się go z ludzkich włosów
  5. W Polsce cierpi na nią blisko milion osób. Michał Wiśniewski przyznał się do ciężkiej choroby

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News