Internet rozwija się w tempie, za którym trudno nadążyć nawet osobom wychowanym w jego towarzystwie. Sieć staje się ucieczką i oddzielnym od rzeczywistego światem z własnymi zasadami i prawami. On-line jest także dużo łatwiej zaistnieć niż off-line. Przykładem ci, którzy wciągali prezerwatywę nosem, żeby wyciągnąć ją ustami. Nagranie tego rodzaju obejrzały miliony osób.

Jak wynika z badań Marcina Dębskiego, socjologa z Uniwersytetu Gdańskiego ulubionym serwisem tzw. „pokolenia sieci” jest YouTube. Wszyscy chyba znają jego zastosowanie – umieszczanie, oglądanie i ocenianie filmów.

ZOBACZ TAKŻE: Bezlitosne pielęgniarki zrobiły to kalece. Brak słów

Lukratywny dla założycieli biznes jest również źródłem zarobku lub krótkotrwałej sławy dla użytkowników, którzy zrobią wszystko, by ich film „lajkowano” i udostępniano. W epoce popularnych wyzwań (ang. challenge) internauci zrobią dosłownie wszystko. Zaczęło się od wylewania kubłów z wodą i lodem na głowę, co zrobił nawet obecny prezydent USA, Donald Trump.

Przez pompowanie ust szklankami i jedzenie niezwykle ostrej papryki, pochłanianie cynamonu z łyżek czy wręcz słoików, przez trochę bardziej niebezpieczne wyczyny, grożące trwałą utratą zdrowia doszliśmy do prawdziwych absurdów.

Wyzwania gastronomiczne w niektórych miejscach zyskały status poważnych konkurencji niemalże sportowych. W Stanach Zjednoczonych jedzenie dużo i na czas jest tak popularne, że niektóre osoby potrafią na nim zarabiać i to niemało.

ZOBACZ TAKŻE: Przerażająca teoria. Tragedia w Tryńczy to było „wyzwanie 72h”?!

Niestety ludzie nie ograniczają się do prób zjedzenia w ciągu godziny np. pizzy o ponad metrowej średnicy. Sięgają po niezwykle niebezpieczne substancje, jak detergenty do prania. Amerykę zalała fala zatruć po próbach przegryzienia i połknięcia saszetek, przeznaczonych do wrzucania do pralki.

Wciągali prezerwatywę nosem

Istnieją również wyzwania mniej niebezpieczne, lecz równie popularne. Furorę robią nagrania, na których młodzi ludzie wciągają prezerwatywę nosem, aby potem wyjąć ją przez usta.

ZOBACZ TAKŻE: Największa awantura na polskim Youtube. Są pozwy, wkracza sąd, prawny przełom (video)

Filmy tego rodzaju oglądają miliony ludzi, a w „challenge’u” udział biorą także internauci z Polski. Nie wiadomo, skąd wziął się pomysł na sztuczkę z kondomem. Zagadką jest również, czy pomysłodawca inspirował się hindusami robiącymi to samo z malutkimi wężami.

ZOBACZ TAKŻE: Szczyt żenady pokonany! Internauci atakują polską aktorkę, ma „cycki jak filety”

Jedno jest pewne, gra jest warta świeczki, bo stawką są udostępnienia, subskrypcje i polubienia. Zdaniem naukowców winą za rozwój niebezpiecznych bądź poniżających wyzwań obarczyć można internet sam w sobie. Uzależniające medium pochłania coraz więcej młodych osób, które postawią sławę na YouTube ponad zdrowie.

https://www.youtube.com/watch?v=MJQLQjsI9jA

https://www.youtube.com/watch?v=NC6zt8U3K-I

źródło: wp.pl/youtube.pl

16 filmów, które musisz zobaczyć w 2018 roku [ZDJĘCIA]

15 najstraszniejszych zdjęć ze świętym Mikołajem [ZOBACZ!]

...

Zobacz również