Ważny polityk PiS przypomniał niewygodne fakty Dudzie. Prezydent czerwony ze WSTYDU

Ważny polityk PiS przypomniał niewygodne fakty Dudzie. Prezydent czerwony ze WSTYDU Źródło:

Członek rządu Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do wypowiedzi Andrzeja Dudy pod adresem szefa MON. Zdaniem polityka, słowa, które ostatnio wypowiedział prezydent, są niezręczne. 

- Panie prezydencie, co z panem Antonim, dogadacie się jakoś panowie? - padło pytanie od przechodnia podczas Marszu Niepodległości. - ​Pan minister musi sobie parę rzeczy przemyśleć; jak będzie wobec uczciwych oficerów stosował takie ubeckie metody, jak Platforma stosowała wobec niego, to będzie kiepsko - odpowiedział Andrzej Duda.

Politycy powinni panować nad emocjami

Zdaniem wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika każdy z polityków zawsze powinien panować nad emocjami. Zaznaczył przy tym, że jego zdaniem słowa głowy państwa są szczególnie niezręczne. - Każdy z nas, polityków, niesie jakiś ładunek emocji w sobie, bo żyjemy w permanentnym stresie. Natomiast musimy zawsze panować nad emocjami. Czasami zdarza nam się powiedzieć coś, co jest niezręcznością i myślę, że tutaj całkowicie niepotrzebnie do takiej niezręczności doszło. Nie chcę podgrzewać całej atmosfery, ale faktem jest, że akurat te słowa w przypadku Antoniego Macierewicza są szczególnie niezręczne - stwierdził Wójcik. Wiceminister sprawiedliwości uważa Macierewicza za człowieka, który zapisał swoją "piękną kartę w historii Polski". Wójcik wskazał, że szef MON był wielokrotnie prześladowany czy inwigilowany przez służby bezpieczeństwa w czasie PRL. Andrzej Duda mógł się mocno zawstydzić po usłyszeniu takiej argumentacji. W końcu jako głowa państwa wielokrotnie dowiódł, że ma wielki szacunek do działaczy antykomunistycznego podziemia.

Spór między prezydentem a MON

Zasępca Zbigniewa Ziobry ocenił, że istnieje spór między prezydentem a MON. Jego zdaniem wynika on z niedoskonałości przepisów konstytucyjnych. - Należy pamiętać o tym, że zwierzchnikiem sił zbrojnych jest prezydent, a nadzór nad nią w czasach pokoju pełni minister obrony narodowej. Te przepisy nie zostały dobrze przygotowane, one są nieostre. Powodują różne obszary sporów. Niezależnie od tego, kto ma czy będzie miał władzę, zawsze te spory będą, dopóki te przepisy nie zostaną zmienione - przekonywał Wójcik  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News