Ważny niemiecki polityk: W Berlinie tyle samo Polaków co muzułmanów. Czemu nie robią problemów?

Ważny niemiecki polityk: W Berlinie tyle samo Polaków co muzułmanów. Czemu nie robią problemów? Źródło: fot. youtube.com/wikimedia.org

Niemiecki polityk z partii SPD w popularnym talk show zwrócił uwagę na problematyczność muzułmańskich imigrantów. Jak podkreśla, żadna inna mniejszość etniczna nie sprawia tyle problemów.

Thilo Sarrazin jest politykiem partii SPD. Od dawna krytykuje politykę imigracyjną Angeli Merkel. Jego zdaniem muzułmanie stanowią największy problem, ponieważ nie są najliczniejszą grupą, a sprawiają najwięcej kłopotów.

W Berlinie, według nieoficjalnych szacunków, żyje obecnie 300 tys. muzułmanów i tyle samo Polaków. Czy słyszeli państwo o jakichś szczególnych problemach z Polakami? Niestety, jeśli są problemy to głównie z muzułmanami- mówił Serrazin.

Podkreślił, że masowe zjawisko przemocy wobec kobiet powstaje głównie w środowisku muzułmańskim. Zwrócił także uwagę na specjalne traktowanie uchodźców, które nie jest potrzebne w przypadku Polaków.

- Nie ma kłopotów z Wietnamczykami, nie ma większych problemów z Rosjanami, Polacy nie sprawiają żadnych problemów. Tylko Turcy i Arabowie. A tak przy okazji – czy słyszeli państwo żeby w stosunku do Polaków ktoś mówił o potrzebie jakiejś specjalnej polityki integracyjnej, czy o masowym zjawisku przemocy wobec kobiet?. Przecież to są kwestie czysto muzułmańskie i powstające głównie w tym środowisku - podkreślił polityk SPD.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego:
wk
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News